Lodní deník III. Turnusu (29. 7. – 12. 8. 2023)

Shrek (Záchrana princezny a bažiny)

 • Posádka č. 1: Shrekova pohádková armáda – kapitáni: Dita a Ondra ; členové: LUCKA (Škodík), Daník, Anežka, Vojta, Edmund
 • Posádka č. 2: Společenství kadiboudek – kapitáni: Štěpka a Kami ; členové: MATĚJ (Bára), Maru B., Malý Mlyeko, Miki
 • Posádka č. 3: Lovci zlobrů – kapitáni: Honza a Majda ; členové: TONDA, Anička, Justýna, Matěj Z., Honzík
 • Posádka č. 4: Dračí stoupenci – kapitáni: Klára a Janča ; členové: MARU, Markéta, Jáchym, Mišo, Fanda
 1. den (sobota 29. 7.)

Letos byla změna pro makaky kteří jezdili dříve. Jeli jsme vlakem, cesta proběhla v pořádku. Po příjezdu jsme si odložili batůžky a hrály jsme seznamovací hry. Postavili jsme společnými silami spac a žrac. Potom jsme  stavili stany. Když jsme měli stany postavené šli jsme na výlet ke kapličce, tam jsme si rovnou zahrály rozřazovací hru. Naše posádka prohrála proto píšeme jako první deník, cestou k tábořišti jsme si našli napichováky na opékaní buřty. Po večeři jsme jzistili, že jsme prokletí se šrekem v bažině. Po taboráku se šlo spát.

(za Dračí stoupence Fanda)

 • den (neděle 30. 7.)

Ranní budíček jsme si díky nečekaně teplé vodě a pomalému počítaní užili. A po klasické snídani, chlebu s marmeládou, jsme si zahřáli mozečky trojicí šifer, díky kterým jsme si zopakovali základní pohádková sousloví. Poté jsme napodobovali měnícího dědečka běháním po kempu a otravováním odjíždějících vodáků výměnou jejich majetku za jehlu. Po rozdání pádel jsme si dali výborný buřtguláš. A po poledním klidu jsme vyrazili na výšlap směr Čertova skála, kde se hrála první hra – trixeso s oblíbenou Shrekovou morseovkou. Po návratu jsme hladoví zhltali špagety carbonara, pak jsme usedli ke slavnostnímu ohni, který Mlyeko slavnostně zapálil, vykoupali Honzu, vylosovali Zlobromora, povýšili Vaška na kapitána a Ditu na viceadmirálku, a po Hajduli šli spát.

                                                                             (za Lovce zlobrů: Tonda)

 • den (Pondělí 31.7.)
  Třetí den jsme se vzbudili chladnějším budíčkem než předešlý den. Po snídani a vyzubání nám byly rozdány tři šifry. Každé posádce se ovšem podařilo vyluštit jednu, ne-li žádnou šifru. Poté jsme si rozdělili vestičky a po dvou posádkách se vydali na trénink základních záběrů na pramici. Druhá polovina posádek si u Kamči a Štěpánky si zahrála poloběhací minihru se skládáním kostiček. Následovat měla svačina, ale byl v tom háček, lépe řečeno jed. Jablko jsme si tudíž museli vylovit z protijedu bez použití rukou. Nejlepší posádka měl i přez nadbytek člnů kapitanát. Po svačině se dlouho hráli brambory. Snědli jsme oběd a dali si dlouhý polední klid. Na cestě na další hru v lese jsme museli překročit nebezpečný úsek a to v podobě karavany slepých velbloudů. Ve zjišťování obsahu košíku karkulky jsme i přez velice taktický visací zámek a náboje do pušky skončili poslední. Následovalo sbírání kontrabantu pomocí lepítek a návrat do kempu. Vyluštili jsme si o dubinkovi, snědli večeři rozdali dubínka/tajného přítele, zazpívali písničky, zjevila se dobrá víla a Krasoň a šli spát.

(za Společenství kadboudek Matěj/Bára)

 • den (Úterý 1.8.)

Po rychlém ranním budíčku jsme se co nejrychleji nasnídali, aby jsme si stihli zabalit naše tři zavazadla. Jednak kouzelňáček, batůžek který nám autem měli dovézt na trojku a velké zavazadlo, které jsme měli dostat až další den na zubří louce. Když jsme zabalili tábořiště a přesunuli prámky k vodě, Nasvačili jsme se šťavnatého melounku. Po sváče jsme se nalodili a vyrazili na první etapu. V tábořišti U tří veverek jsme se naobědvali česnekové pomazánky a začlo pršet. Poslední úsek jsme co nejrychleji projeli a dorazili na trojku. Zmožení jsme se převlékli do suchého a šli se navečeřet lahodného uzeného se špenátem a knedlíky. Když jsme opět nabrali sílu šli jsme si zahrát pohádkový kvíz. Podle toho kolik každá posádka uhádla otázek tolik měla pokusů hodu do hoboku. Najednou se objevil princ krasoň a řekl nám že naschvál zmařil počasí a že nám ukradl střechu nad hlavou takže jsme museli spát na plachtě. Ještě před spinkáním jsme si zahráli poslední hru dne, čímž bylo poznávání znělek z pohádek a po předčítání Klárky jsme všichni ulehli do spacáčků.

(za Shrekovu pohádkovou armádu Lucka)

 • den (Středa 2.8.)

Ráno nebyl klasický budíček, ale protože jsme neměli stany museli jsme se převlíknou ve spacáku / nebo šťastlivci se převlíkli ve žracu. Po lahodné snídani (kterou mazal kapitanát převážně) jsme začali balit tábor. Vybrali jsme si lodě a vyrazili jsme – Přes ne tak dobré počasí. K obědu jsme si dali vajíčkovou pomazánku poté jsme si zahráli hru kde jsme tipovali věk vedoucích. (nikdo se moc netrefil) potom už jsme vyrazili Oba dva jezy jsme projeli vpohodě a do spolí jsme se dostali poměrně suchý až na pár vedoucích. Ve Spolí jsme se rozdělili někteří jeli na lodích a někteří šli pěšky do Tesca a na Zubří louku, kde jsme rychle rozbili tábor a dali si těstoviny s nějakou omáčkou, kterou nikdo nedokázal pojmenovat. Zaspívali jsme Hajduli a šli spinkat.

(za dračí stoupence Maru)

 • den (čtvrtek 3.8.)

Po velmi pozdním ranním budíčku a rozcvičce jsme se nadlábli klasickou snídaní – chlebem s marmeládou. Poté jsme na dvakrát postavili plachtu a šli škrabat brambory. Hned dopoledne jsme stihli nařezat dřevo, vyluštit šifru a vyslechnout originální verzi pohádky Princezny na vlásku, pořádně teple obléknout svého člena posádky a svázat žebřík pro prince. Pak následoval oběd v podobě výborné kaše s karbanátkem. Po dlouhém odpoledním klidu jsme se Shrekem vyrazili nahoru na kopec zachránit Dračici a princeznu Fionu, kterou jsme potom přišli do tábora vrátit Farquaadovi, ale Fiona se rozhodla, že zůstane se Shrekem. Poté jsme nacvičovali scénky, které jsme pak u ohně předváděli. Před ohněm ale nesměla chybět večeře v podobě slané vody s noky. Pak jsme zazpívali pár písniček a po Hajduli šli spát.

(za Lovce zlobrů: Tonda)

 • den (pátek 4.8.)

Ráno jsme sebe i Petra probudili rozcvičkou a budíčkem. K snídani jsme měli na výběr z tří druhů buchet a pro nás nové domácí třešňové marmelády. Následně nám byl/a představen/na kocour/kočka v botách. Po vyřešení kocouřího bludiště jsme se vydali hledat čaroděje Merlina, který by nám podle královny matky mohl pomoci odčarovat Sherekovu bažinu. Zapomínavý Merlin si nás ale musel prověřit, zda-li máme schopnosti potřebné ke kouzlení. A to shrečím kvízem. Později jsme si dali oběd. Po poledním klidu jsme se vydali na kopec, zahráli jsme si shrečí domino, přičemž pro dílky jsme si museli zaběhnout. Na cestě jsme prozkoušeli paměť básničkovou štafetou. Poté jsme si dali nudlovou polévku k večeři. Pro změnu jsme vyslechli svižné vyhlášení her a po hajduli šli spát. 

(za Společenství kadiboudek Matěj/Bára)

 • den (sobota 5.8.)

Tento den nám počasí vůbec nepřálo, po budíčku bez plavek nám kapitanát namazal chlebíčky a pak jsme si šli zkazit chuť hrou při které jsme ochutnávali všelijaké pochutiny a po sváče jsme si zahráli plachtové hry jako vlkodlak, přesedávaná, nebo parlament. Na obídek jsme měli česnečku a pak nám Merlin dal papírek s kouzly 1. úrovně které jsme se přes poledňák našprtali a pak vypukli souboje. Potom co jsme vyhráli, jsme si všichni šli dát vítečnou večeři masíčko s bramborami a když už se zdálo že u ohně budeme zpívat hajduli, zvonice v Krumlově odbyli devátou a kapitanát nám předal vládu a skoro nikdo ten den nešel spát.

(za Shrekovu pohádkovou armádu Lusy)

 • den (neděle 6.8.)

Po probděné makačí noci nebyl budíček, ale ti co se vzbudili dříve si mohli opéct marshmalloun. K snídani byli skvělé cereálie s mlíkem/jogurtem. Poté byla volná zábava někdo hrál vlkodlaka a někdo se učit kouzla (těhlech lidi moc nebylo). K sváče byly toho dne broskvičky. Jako správní makaci jsme začly někteří řezat dřevo. K obědu byli těstoviny na slano/sladko. (všem chutnalo) Někdo si pak zahrál brambory a kluci zkoušely fotbal aby zase porazili raky. Matěj si nechal udělat copánky. Pak už byla jen večeře klasický párky v rohlíku. V rychlosti jsme uklidili tábor a předali ho kapitanátu. PS: děkujem za pískací lízátka

(za stoupence draků Maru)

 1. den (pondělí 7.8.)

Za velmi zdatného deště jsme začali den snídaní pod plachtou, po které jsme si začali balit na cestu do bazénu. Poté přišla chvíle, na kterou jsme se všichni těšili: všichni se konečně vykoupat v pitné a teplé vodě. Po dlouhé a zábavné chvíli v chlornaté vodě jsme se pro jistotu opět pořádně umyli. Pak následovala svačinka v podobě věnečků a většinou teplého nápoje. Pak jsme všichni vykoupaní a voňaví vyrazili zpět na Zlobří louku a cestou nesměla chybět zastávka v Tescu. Pak následoval oběd v podobě výborné sýrové omáčky, za kterou jsme vděční Mlyekovi. Po nezdravě krátkém poledním klidu jsme vyluštili otesánkovu šifru, kterého jsme poté šli hledat do lesa. Pak jsme ho jen poupravili a kopec hrát přístavy. Když jsme se velmi pozdě vrátili z kopce, uvědomili jsme si, že pořádně nemáme co k večeři, takže byl jen meloun, zbytek sejrovky a perník, pro který si každý musel zaspívat nebo zadřepovat. Pak jsme se jen sešli k ohni a po Hajduli šli spát.

(za Lovce zlobrů: Tonda)

 1. den (úterý 8.8.)

Po chladném budíčku a svižném zabalením kouzelňáčků začal fotbal s raky. Celoudobu betonovali a všechny jejich góly byly šťastné odrazy. Ani měnění brankářů s tím nic nesvedlo. Zápas zkončil 5:1 pro raky. Vyšli jsme si na kopec, stavili se v TESCU a pokračovali do centra města.  Tam na nás čekala krumlovská hra opět spojená s rozchodem. Jednalo se o odpovídaní na otázky o detailech ve městě. Naštěstí se hra stihla dokončit před limitem a díky tomu nechyběla ani návštěva oblíbených obchodů. Ze Spolí jsme vyrazili pouze v pěti prámkách a dvou kánoích. První jez jsme všichni sjeli v pohodě. To ale neplatilo u Liry. Na prámce se Mlyeko, Vašek a Majda elegantně zanořili pod hladinu a já se Štěpánkou jsme se nečekané překlopili. Další jez proběhl hladce. Na Královské jsme jeli po dvou prámkách až na Mlyeka, který ztratil přehled o lokaci jezu a velice nešťastnou náhodou ho jez ho jel po zadu. Poté co jsme vysadili Vencu pod pivovarem někteří lehce popraskali prámy na kamenech pod Krumlovem a raději opustili loď. Dali jsme si čur pauzu v nejbližším kempu a počítali zatáčky „vedoucí“ na Zubří louku. K večeři jsme měli placky a jen 7 makaků zůstalo až do hajduli. P.:S.: RIP ford club čepice

(za Společenství Kadibudek Matěj/Bára)

 1. den (středa 9.8.)

Po budíčku jsme se šli nasnídat s domněním že pojedeme etapu, když tu náhle přišel Mlyeko a ohlásil, že etapa se přesouvá na další, podle předpovědi slunečný den a tak půlka z nás šla vybalovat své spacáčky a karimatky. Pak jsme si šli umýt své ešáčky ze včerejší večeře a naše posádka šla rychle domývat nádobí z předešlého dne. Začalo pršet a my jsme se přesunuli pod plachtu a dali si sváču kterou nám Štěpka rozdala a když všichni dochroupali jablíčka a broskve rozdělili jsme se na dvě půlky a pantomimou předváděli pohádky. Já a Maruška jsme pak byly Prťkou předvoláni do kuchyně a šly jsme si plnit zkoušku z vaření mezitím co ostatní měli dle informací co jsem obdržela volno. Po vítečné rajské omáčce s knedlíkem a masem jsme měli polední klid a pak jsme doupravili naše posádkové otesánky a začla soutěž miss otesánek kterou zaslouženě vyhrála posádka č. tři která krásně zarecitovala svůj příběh a každý jsme za kreativitu dostali svačinku po které se lodivodi vydali spolu s Janičkou a Klárkou na kopec kde ukryli svého otesánka a nakreslili mapu podle kterých je naše posádky pak hledaly, když všichni dorazili a vyluštili šifru tak jsme začli kouzelnou hodinu s Merlinem kdy jsme si dali test a pak začli bojovat. Merlin nám na konci hodiny ještě stihl rozdat kouzla třetí úrovně. Po hodině jsme si dali večeři v podobě čočky a párků nebo masa. Poslední hra dne plného her bylo skládaní komixu, po kterém jsme šli spinkat nebo si plnit zkoušku orientace ve hvězdách.

(Za Shrekovu pohádkovou armádu Lusy)

 1. den (čtvrtek 10.8.)

Bez rozcvičky jsme se vrhli do zamrzlé vody. Dali si rychlou snídáni a šli balit tábor. Na vodě byl jenom jeden jez, který všici projeli bez promblému. Hned za zatáčkou byl oběd výborná majka s rohlíkem. Dostali který si Jani s Mlíkem posílali z pusy do pusy. Pak už se jelo jen chvíli a byli jsme na Dívčím Kameni. Rozbili jsme tábor a společnými silami postavili žrac a spac (Maru a Škodík udělaly organizaci u Mlyeka Potom byla večeře úžasné kuře. Šli jsme společně k ohni zazpívali pár rychlých písniček, po Hajduli jsme si všichni šli vyčistit zuby společně. Vrátili jsme se a zjistili jsme že se Zlatovlásce rozkutálely perly po celé louce ty jsme následně hledali (ngl p.4 prohrála) a šli jsme spinkat!

                                                                                   (Za Dračí stoupence Maru)

 1. den (pátek 11.8.)

Nic netušíce jsme se odebrali na budíček do sprch. Až poté jsme zjistili, že se dnes jede další etapa do Boršova, tak jsme si zabavili kouzelňáček a vyrazili do neznámých vod. Cestou se ale nestalo nic zvláštního, protože háčci zase nehlásili. Když jsme vylezli z lodí, rozmontovali jsme je a pomohli je dát Vencovi na vozejk. Poté jsme si vyšlápli na strastiplnou a dlouhou chůzi zpátky na Dívčí kámen. Když už jsme se blížili k cíli, zjistili jsme, že prsteny, které nám poslala Zlatovláska se topí v bublinách. Po pochytání všech bublin jsme dorazili znavení do tábora a naobědval se výbornou kupovanou sekanou s bramborovou kaší. Po velmi krátkém poledním klidu jsme vyluštili pár šifer, poté dalších pár šifer a vyběhli jsme na závěrečnou hru porazit zlou Kmotřičku Vílu. Pak se šli všichni vyšplouchnout do řeky a následovala svatba Shreka s Fionou a Oslíka s Dračicí (měla být i třetí, ale Lord Farquaad utekl). Následoval jarmark a slavnostní oheň, u kterého se povýšilo spoustu makaků a spálilo spoustu otesánků, ukončil se tajný přítel a po Hajduli se šlo spát. Až na lodivody, kteří u ohně mohli zůstat další hoďku.

(za Lovce zlobrů: Tonda)

15. den (sobota 12.8.)

V den odjezdu jsme se probudili sluncem a budíčkem s minou. Před snídaní si už většina stihla zabalit velkou tašku. Následovala kontrola a sušení stanů. Většina začala mýt erár a šťastlivci se uplatili jinde. Po zboření spacu, žracu a plachty zbývalo jen naložit vozejk. Makaci si dali spačinu a po příchodu Dity započal výstup k vlakové zastávce. Dalo se pár skupinových fotek a nástup do vlaku. Po přestoupení v Českých Budějovicích jsme se sotva vešli do několika vagónů

(zapsal Matěj/Bára)

Zde deník končí.

ANKETA:

 • Nejlepší tábořiště: Zubří /////////, Dívčí Kámen /////// , Trojka /
 • Nejlepší hra: přístavy /////////// , brambory ////,  kouzelnické souboje //
 • Nejhorší hra: skládání komiksu //////, orienťák //, Brambory /
 • Nejlepší jídlo: Borgir //////////////, testoviny se sýr. omá. //// testoviny s bolo /
 • Nejhorší jídlo: Rajská /////////////
 • Nejoblíbenější makak: Edmund //////, Bára /////, Markét ///, Malý Mlyeko /, Tonda /, Honzík /, Justý /, Fanda /, Anežka /
 • Nejoblíbenější vedoucí: Klárka /////, Honzík /////, Onda ///, Prťka //, Kamča /, Mlyeko /
 • Nejlepší kadiboudy: Dívčák //////////, Na Vyšáku //////, Zubří (TCD-1) /
 • Nejhorší kadiboudy: Trojka ////////////
 • Nejlepší den: Makačák ////////////////, etapa na Dívčák //
 • Nejhorší den: 1. etapa ////////////, poslední den /
 • Nejoblíbenější písnička: Hajduli //////, Ať je jak vítr ////, Mařena //, Lokomotiva //, Hej kapitáne /, Jdem zpátky do lesů /, Magdaléna /
 • Nejhorší písnička: Černý brejle ////////////////
 • Návrhy na celotáborovku: Piráti z Karibiku /////////, Star Wars /////, Gravity Falls //, Barbie /

Lodní deník i makačí anketu pečlivě a včetně všech stylistických i gramatických chyb přepsali Tonda a Dita.