Vltava 2021 III. turnus, deníček

POSÁDKY:
1. posádka, CHATTARLÁLŮV VODNÍ LID: KAMČA, Ondra, Toník, Anežka, Terka; kapitán: Prťka
2. posádka, VYKOPÁVKY PĚTI SANKERSKÝCH KAMENŮ: LENKA, Majda, Tomáš, Kuba B., Alenka; kapitán: Venca
3. posádka, THE BRAVE RANGERS: VĚRKA, Anička, Kuba N., Franta, Anetka; kapitán: Vašek
4. posádka, BIČ V KLOBOUKU: HANI, Matěj, Lucka S., Kýťa, Filip; kapitán: Klára
5. posádka, Kraťasové: LUCKA Z., Terka, Johnny, Sofi, Daník; kapitán: Šťěpánka
6. posádka, ASPERO REVENDEDORES: JANA, Lída, Míša, Maruška, Pepa; kapitán: Honza

1.  den 31.7.2021
Ráno jsme se sešli v 8:30 na Hlavním nádraží a tam jsme čekali 20 minut na Syrovátkovi (Kamilka později podotkla, dosti výrazně, že to bylo jen 10 minut). Po odevzdání všech potřebných dokumentů jsme se odebrali k autobusu a vyrazili na cestu. Přestože byla zácpa, uteklo to docela rychle. Po příjezdu do kempu Pod hrází jsme se z autobusu vyvalili jako voda z hráze. Následně jsme pomocí makačího řetězu, který byl funkční asi jako brněnský orloj vyskládali bagáž z autobusu. Když jsme vše vyskládali, začali jsme hrát všemi milované seznamovací hry. Všem se obzvláště líbilo provlékání lanovou smyčkou. Po dostatečném seznámení jsme začali stavět stany. (Někteří i 3krát, že Johne?) Pak jsme začali s puzzlem. Když říkám my, myslím snad celé osazenstvo tábora a když říkám puzzle, myslím žrac a spac. Ale ne, vážně jsme nad tím strávili snad třičtvrtě hodiny a spac jsme museli celý rozložit [Po částečném složení (chyběla jedna tyč)] Následně jsme jako zázrakem jsme do prámek dostali všechny lavičky. Nutno dodat, že chyběli jen dva motýlci. Janička řekla, teda píšu to dobrovolně, že to organizovala ona. Po tom jsme šli do lesa na rozřazovací hru, ve které a teď se podržte se běhalo. Při cestě jsme se ztratili díky špatné komunikaci. V rychlosti šlo o to, najít si v lese obrázky se svým jménem a pak najít svou posádku pomocí věcí, které měly ony obrázky společné. Následně jsme dostali velice rychlou šifru, při které jsme zjistili, kdo bude naším kapitánem. Když jsme vše zjistili, prošli jsme se lesem k okouzlujícímu vodopádu, nad kterým stál most kde jsme se vyfotili. (Pochopitelně na mostě ne na vodopádu. Po návratu do tábora jsme si našli klacky na opékání, dosedli kolem ohně a opekli si špekáčky. Po véči jsme si dali dlouhý rukáv a noháv a opět zasedli k ohni. Po formalitách jako poučení o bezpečnosti, rozdání vysaček a ran za ztracené či zapomenuté, rozdání uzlovaček a zpěvníčků. Po pár písničkách začalo pršet, takže se část makaků rozhodla jít spát. Po Hajduli se už do spacáčků odebral i zbytek.
Za ASPERO REVENDEDORES Janička a Lída

2.  Den dva (DD)
Po vskutku vydatném spánku, deštivé noci a pár hlídkách jsme se celkem pozdě vzbudili do chmurného počasí a vykoupali se v ledové Vltavě, někteří poprvé. Nasnídali jsme se chleby s povidly. Jelikož dnešek byl DPH, odebrali jsme se do lesa na hru. Za mírného deště. Nejprve každá posádka dostala dvě minuty na to si tipnout, jaké předměty si s sebou Indiana Jones bere na výpravy a poté jsme dané předměty museli získávat. Získání předmětu vyžadovalo nalepení o nejvíce čtverečků své barvy do mřížek 4×4 rozmístěných v lese. Po napínavých soubojích o zbývající předměty jsme se vrátili na skvělý oběd – gulášovou polévku se spoustou chleba. O poledním klidu byl čas na zkoušky a zdobení posádkových deníčků, které byly později hodnoceny. V půl čtvrté jsme odešli k Čertově stěně. Cesta nám rychle uběhla a po krátkém odpočinku jsme šli na hru, kde jsme měli za úkol najít obálku se šiframi a co nejrychleji je vyluštit. Stále poprchávalo a my jsme po vyfocení odešli jinou cestou zpět, což se ukázalo jako velice blátivý nápad. Za cenu špinavých bot jsme se nadlábli lesních malin. K večeři pak byly špagety carbonara na tábornický způsob – se slaninou, sýrem a kečupem. Chvíli po večeři jsme zasedli k ohni. Vyhlásily se výsledky, rozdal mrakomor a tajný přítel, Dita a Štěpa zahrály pár písniček a po Hajduli se makáčci, v přípravě na dlouhou etapu, zavrtali do spacáčků a rychle usnuli.
Za KRAŤASY Lucka

3.  den
Časným budíčkem a nástupem v plavkách jsme započali třetí den našeho tábora. Naposledy jsme se vykoupali v úseku řeky pod hrází, nasnídali jsme se a pod vedením Hani a Matěje jsme v rekordním čase sbalili tábor. Tím jsme získali hodinu a půl času velmi zábavné hry. Po návratu řidičů i rychlé svačině jsme se nalodili a vyrazili směr kemp „Na trojce“. Někteří kormidelníci si vesele zaskákali u prvního jezu a poprvé po dvou letech jsme dorazili na Veverky téměř suchou nohou – etapa se totiž konečně povedla i bez deště. Na veverkách jsme poobědvali rohlíky s Májkou a suchou nohou jsme se dokázali přesunout i do cíle – až na naší posádku v dvoubarevné prámce. Suchou nohou však neprošla ani Kamča, která se z lavičky teleportovala do vody, což jsme pozorovaly ze super pozice na kameni. I za doby covidu se nad jezy objevily časté problémy s naštvanými kanoisty a předjíždějícími rafty. Toto náhlé zastavení těsně před jezem občas způsobí kolizy s předměty pod šlajsou. V každé z posádek se projevilo kormidlování osob, které nemají nic společného s kapitanátem. Nějakou dobu od překonání třetí překážky pro vodu jsme dorazily do tábořiště. V kempu jsme rozbili tábor – tentokrát pod vedením Matěje a Hani a ne tak úplně v rekordním čase kvůli komplikaci se stany. Po výborné večeři – brkaši s uzeným masem jsme už jen nařezali dřevo a usedli k večernímu ohni.
Za BIČ V KLOBOUKU Matěj a Hani

4.   den
Ráno jsme se vyspali až do půl deváté a po vykoupání v řece jsme se odebrali na snídani. Pojedli jsme chléb opět s povidly a nově i s výbornou domácí rybízovou marmeládou. Poté jsme se přesunuli na hromadné čištění zubů. Následně šla většina makaků pro dřevo a pak nás čekala 1. hra dne. V lese jsme vyluštili startovací šifru, která nám dala heslo ke vstupu. Odpovídali jsme na otázky týkající se zemí, kam Indi cestoval. Po otestování našich znalostí jsme se vrátili do tábora na kuřecí polévku s chlupatým chlebem. Vykoupání, odpočinutím či spaním skončil polední klid a my jsme se vydali na výlet hledat zlatou masku faraóna Umhotepa. Nejprve jsme museli přejít nebezpečnou část egyptské pouště ve formě velbloudí karavany. Posilnění tatrankami a vyluštění první šifry jsme se v přestrojení za zahalené Egypťany posunuli k druhé šifře. Pak už následoval samotný hon na masku, kterého se nejlépe zhostil Matěj. Cestou necestou jsme se nakonec dostali do tábora, kde na nás čekaly celkem poživatelné těstoviny se sýrovou omáčkou a masem. Pak naše posádka asi dvě hodiny myla nádobí, ani jsme se nenadáli a už jsme šli k ohni. Odhalila se Klára jako mrakomor, zahrálo se pár písní a šlo se spáti.

Za THE BRAVE RANGERS Věrka s Aničkou

5.  den
Ráno jsme začali den budíčkem v 7:30 a rozcvičkou s Honzíkem. Poté následovalo koupání v řece. K snídani byly již tradiční chleby s Perlou a povidly. Následovalo dopoledne se spoustou her. První byla stanoviště s rozmanitými aktivitami od chození po klouzajících eurofóliích přes minové pole a vázaní osmy po skládání „ZOOM“ obrázků. PO svačince následovaly piškvorky. Když jsme se dostatečně vyběhali, dostali jsme slanou vodu s noky a topinkou. Jakmile skončil polední klid, všechny posádky vyrazily na bahnitou cestu, jejíž cílem byla křižovatka. Z ní jednotlivé útvary nepluly do lesa, ve kterém se proplétali pavoučí sítí, stříhali pavoučí vlákna a sbírali pavouky od Iriny a Gonzálese. A samozřejmě nesmíme zapomenout na bezejmenného zloducha, u nějž jsme museli vykoupit jednoho člena 4 2-korunami z kýble s bahnem. Pak, plní borůvek, jsme se odebrali do tábora a dali si výbornou rajskou. A pak už jsme se jen sešli pod plachtou, zazpívali pár písní a hajdy do hajan.
Za VYKOPÁVKY Alenka a Magdička

6.  den
Po neobvykle pozdním budíčku a obvyklém vykoupáním ve Vltavě, nastala velice nečekaná změna – místo chlebů jsme měli ke snídani rohlíky. Následovalo dopoledne plné her, tedy vlastně jednou hrou, při které jsme chodili v posádkách po stanovištích a na každém se snažili vyřešit nejrůznější hlavolamy. Vzhledem k tomu, že celou dobu pršelo jsme se odebrali pod plachtu kde jsme si dali sekanou s bramborovou kaší k obědu. Poté nám Dita se Zuzkou oznámily, že bude delší polední klid, při kterém jsme měli čas dodělat posádkové vlajky a nacvičit scénku o boji Indiana Jonese s padouchy. V 17:00 jsme se odebrali pod plachtu, kde jsme představili hotové vlajky. Jelikož opět začalo pršet, tak jsme šli hrát Matějovu hru, která se jmenovala loď. V polovině této hry, jsme si museli dát večeři a tak zůstala partie navždy rozehraná. K večeři byla výborná česnečka, za kterou děkujeme Prťkovi a Mlyekovi. Následně jsme byli obeznámeni, že se musíme urychleně zabalit na přespání v lese a vydali se pátrat po dalším z artefaktů – po Teheránské vidlici. Po nalezení artefaktu jsme se utábořili na louce a předvedli již dříve zmiňované scénky. Ulehli jsme do spacáků, zahráli pár písniček a šli sát.

Za CHATTARLÁLŮV VODNÍ LID Kamča a Ondra

 

7.  den
Po netradičním probuzení na louce jsme doputovali zpět do tábora, umyli se a posnídali lahodné chleby s marmeládou (lahodné byli z jediného důvodu – byly mazány naší posádkou; s láskou samozřejmě). Poté jsme začali balit tábor. Hodili jsme lodě na vodu a po extrémním zmatku nakonec konečně vypluli. Ani jsme se nenadáli a už jsme stavěli v kempu Na Pískárnách, kde poobědvali Mlyekovu vajíčkovou pomazánku (pomáhali i Cipís s Vencou). Po-o jsme pokračovali v plavbě a čekali nás dva jezy – Větřní, který jela Liduš, Kubík, Matěj a Hani na zkoušku a potom, podle Hani, trochu adrenalinový a nově zrekonstruovaný jez Papouščí skála. Všichni jsme to však zvládli bez větších problémů a než jsme mrkli levým očkem, byli jsme ve Spolí. Odsud jsme vyrazili na cestu Krumlovem, při které nás motivovala jen a pouze myšlenka na Tesco. Zde jsme měli dvacetiminutový rozchod a poté jsme se již odebrali na další tábořiště – Zubří louku. Kačka, René, Prťka, Venca a Mlyeko nám již uvařili večeři, takže jakmile jsme postavili (alespoň z části) tábor, mohli jsme se napápnout (jak říká Lída) mega najetého masíka s rýží. U ohně jsme pak už jen přivítali návštěvu, zapěli pár písní a šli na kutě.
Za ASPERO REVENDEDORES Janča

Den osm
Den osm začal obvyklým budíčkem a koupelí, jen chleby k snídani už byly namazané, za což děkujeme návštěvám. Následně jsme se odebrali do kopce na první dnešní hru, kde jsme nejprve sehráli souboj o to, koho balónek u nohy vydrží nejdéle neprasklý, a poté jsme dostali za úkol postavit koryto pro březovou vodu ze sibiřských lesů. V tomto úkolu jsme se (někteří) přepočítali: kůra v korytu škodí, rozhodně nepomáhá. Po transportu březové vody se část makaků odebrala ke koupeli do řeky, část zůstala v lese a napásla se borůvek. Následoval další skvělý oběd – boloňské špagety. O poledním klidu někteří odpočívali, někteří se učili na zkoušky a někteří (služební posádka) myli polovinu poledňáku nádobí. Poté jsme byli svoláni k ohni, kde jsme dostali suroviny na vytvoření těstových hadů, z nichž jsme uplácali těsto, nechali ho kynout a vydali se po posádkách na hru, při které jsme po cestě za šamanem odpovídali na otázky s Indianoou Jonesem. Když jsme dorazili za šamanem, kterého skvěle zahrála Klára, museli jsme se s ním domluvit gesty. Od šamana jsme nakonec dostali čajové lísky na věštění. V táboře jsme zalili lístky vodou, dodělali těsto na hady a už se šlo na večeři, ke které byly výborné řízky obalované ve strouhance s cornflaky, brambory a slaďoučký mrkvový salát. Za večeři děkujeme Majce a Tomášovi, kteří dnes přijeli. Po večeři jsme šli věštit, rychle, protože začalo poprchávat. Posádky které šly věštit jako první stihly alespoň trochu opéct své hady, než začalo doslova lít jako z konce a my byli zahnáni pod plachtu, kde jsme zazpívali hodně písniček a dostali od kapitanátu vládu. Hned zavládl chaos a v mokrém táboře se všichni makaci rozprchli do různých stanů, někteří spát, jiní se bavit.
Za KRAŤASY Lucka

9.  den
Makaky ráno neprobudil budíček, ale (…), kteří pouštěli nahlas hudbu z repráků a do rytmu křičeli náhodná slova. Jejich zpěv zakončili pobíháním mezi stany a snahou ukrást vedlejšímu táboru nafukovacího raka, kterého si následně podepsali. Poté šli již konečně spát – už bylo světlo (…). Ti nešťastní z makaků, kteří ze stanů a spacáků poslouchali celou tuto ceremonii, vstali brzy a venku se dlouho pokoušeli rozdělat oheň na ranní čaj (já a Hani). Po 2-hodinovém snažení se oheň rozhořel a my začali chystat čaj a snídani. To už začali i ti šťastlivci, kterým se podařilo i za takového hluku usnout a ti nám pomohli s cornfleaky i udržováním ohně. Ty, kteří spali i nadále probudili až Raci, kteří i k nám do tábora přišli pro své vodní plavidlo. Pro spáče to vypadalo nadějně až do té doby, než se Raci zastavili uprostřed tábora a po započatí skandování se rozešli do tábora se slovy „Máme raka! Máme raka!“. Po tomto majestátním odchodu nám došlo, že už nikdo nemůže udržet spánek a tak jsme se s Johnnym rozhodli zařvat „Budíček, do plavek!“. Doufali jsme, že na to někdo skočí a skutečně v plavkách vyleze. To se však nestalo a makaci ze stanů vylézali až někdy u 20ti ran pádlem. PO cornfleakách jsme přinutili makaky, kteří nepřipravovali snídani, umýt nádobí, a poté začalo velké chillování a nicnedělání – to většině vydrželo až do oběda. Vaření krupicové kaše nám opět zkomplikoval déšť, ovšem i tak se krupicová kaše povedla více, než loni. Po obědě byl program stejný, jako dopoledne a skončil také zase večeří, ke které jsme si přichystali horké psy. PO večeři jsme si dali 3. kolo odpočinku pod stromy či plachtou, kde si makaci tvořili trička a poté jsme v 10 hodin předali tábor zpět vedoucím. Pak už následovalo jen pár písniček a konečně ničím nerušený spánek.
Za BIČ V KLOBOUKU Matěj a Hani

10.  den
Ráno jsme se vzbudili do krásného počasí a po koupeli jsme si dali skvělou snídani – konečně ne chleby, nýbrž štrůdly, buchta šupšup a perník, za které děkujeme návštěvám. Poté jsme si hnedle začali balit kouzelňáčky, dali si meloun k svačině a vyrazili do Krumlova. Když jsme dorazili na parkoviště, převzali jsme si poštu a poobědvali rohlíky se sýrem či salámkem či šunkou a zeleninu. Následně jsme došli a náměstí a započali hru. Podle fotek jsme hledali stavení, která byla vyfocena před druhou světovou válkou a určovali, zda se něco změnilo. V úmorném vedru jsme doťapkali do Spolí, schladili se v řece a přes čtyři jezy jsme se doplavili zpět na Zubři louku. K večeři jsme měli výbornou čínu od Tomáše a Majky, pak se hodně dlouho nic nedělo a pak jsme zasedli ke slavnostnímu i povyšovacímu ohni (Týna a Chleba byli povýšeni na plavčíky), po několika písních jsme ulehli do stanů.

Za THE BRAVE RANGERS Věrka

 

11.  den
Po ranní koupeli byly ke snídani nečekaně chleby s marmeládou a povidly. Najedení jsme řezali dřevo a pak se vydali nahoru do lesa. Tam jsme rozluštili ruský vzkaz azbukou o 5. artefaktu – poháru Kateřiny Veliké. Pak jsme po posádkách nasbírali spoustu borůvek a poobědvali je s knedlíky a jogurtem. Po řádném odpočinku jsme se jako každý rok utkali s Raky ve fotbale. Sice padly jen dva góly a oba od nás ale i přesto zápas skončil remízou. Doplnili jsme síly jablkem a v řece našli vzkaz, že Indi potřebuje naši pomoc. Povečeřeli jsme vývar a usedli k ohni. Odtud jsme za tmy vyrazili za Indim mu pomoci. V lesním Petěrburgu jsme našli spoustu diamantů a nakonec i carský pohár. S Indianou a jeho ostatními pomocníky jsme se vrátili zpět k ohni. Zahráli jsme několik písniček, popřáli Sofince k narozeninám (12*), poslechli si Hajduli a šli spát.

Za VYKOPÁVKY 5TI SAUKERSKÝCH KAMENŮ Lenka

 

12.  den
Po brzkém ranním budíčku, jsme posnídali muesli s mlékem a začali balit tábor. Přitom jak se vedoucí radili, tak jsme zařvali minu a následovala svačina v podobě Miňonek, pro kterou jsme si museli dojít do vody. Jakmile jsme se nasytili, nalodili jsme se a vypluli vstříc poslednímu jezu. Kousek za jezem v kempu Zlatá koruna jsme poobědvali rohlíky s vynikající česnekovou pomazánkou. S naplněnými bříšky jsme se vydali zdolat zbylou část etapy. Uplynul nějaký čas a my celí mokří dorazily do kempu Dívčí Kámen, kde jsme rozbili tábor. Následně když už všechny stany a ostatní zařízení určená pro táboření stály, bylo chvíli volno využité hraním brambor, nebo zvlažováním v řece. Mezitím, naši skvělí vedoucí ukuchtili výtečné kuře s chlebem. Po čase, kdy služba umyla nádobí, vzplál pravidelný večerní oheň, při kterém detektivové úspěšně popravili všechny mrakomory. Zazpívalo se pár písniček a po hajduli jsme se uchýlili ke spánku.

Za  CHATTERLÁLŮV VODNÍ LID Kamča a Ondra

 

13.  den
Ráno jsme vyrazili do sprch a posnídali chleby s marmeládou. Poté jsme zpracovávali dřevo, což bylo velmi úmorné, protože bylo vedro. Následovali neoblíbené Přístavy a k obědu skvělé chilly con carne v plavkách. Následoval polední klid a poté jsme se přes řeku vydali pro poslední artefakty – Trpasličí kameny. Následovalo koupání a volno na dodělání zkoušek. K večeři byli Prťkovo tajemství – bramborové placky s povidly nebo špenátem. Poté jsme usedli k ohni a zapěli pár písní. Tím však tento den nekončil. Měli jsme totiž nepozorovaně přenést artefakty ředitelce muzea a to na Dívčí kámen. Bohužel po předání všech artefaktů byly opět odcizeny Gonzálesem a Irinou. Tak jsme si vyčistili zoubky a šli spinkat.

Za ASPERO REVENDEDORES Janča

14.  den – pátek třináctého

Po doběhnutí ke sprchám a rychlé koupeli jsme se nasnídali konečně zase rohlíků. Ráno bylo ohlášeno, že zkoušky na hodnosti možno dodělávat do patnácti hodin. U makaků, kteří své zkoušky neměli hotové, což byla většina, nastala panika a v čase od snídaně do svačiny se je snažili urputně dodělat. Vyrušeni od této činnosti byli oznámením Velké Závěrečné Hry, na kterou jsme vybíhali postupně po posvačení melounu. Cílem bylo získat a následně vyluštit čtyři šifry, které pomohly zachránit ředitelku Washingtonského muzea ze zajetí Gonzálese a Iriny. Poté, co jsme se udýchaní vrátili do tábora, někteří po půlhodině, jiní po devadesáti minutách, převlékli se do plavek a šli se zchladit. Hned následovalo svolání k obědu – čočce s párkem, na kterém jsme si pochutnali a dali se do luštění. Po pro některém namáhavém luštění nastal polední klid, pro některé polehávací, ale pro některé poslední šance dodělat zkoušky. V asi 15:30 jsme odešli na scénku, kde se Gonzáles s Irinou v hádce o artefakty zabili navzájem a my hesly z šifer osvobodili ředitelku. Jo, a taky jsme předtím myslím hráli majáky, nebo možná až potom. Spíš předtím. A taky jsme se koupali a myli hrnce. Všichni se v očekávání přesunuli na nástup před plachtou, kde proběhlo vyhlášení celotáborové hry. Trička a pohled na Honzu bez vousů si odnesla posádka č. 6 Áspero revendedores. Následoval jarmark, kde jsme si za získané peníze mohli koupit třeba i artefakty a poté všemi očekávaná večeře – burgery, které si všichni náležitě vychutnali. Konečně jsme zasedli ke slavnostnímu ohni, posádka č. 6 v rolích usmažených ohnivců. Povyšovaní plavčíci: Fanda, Anežka, Tom, Terka N., Daník, Pepa. Povyšovaní lodníci: Ondra, Kýťa, Anička, Terezka B., Mišo, Majda, Sofi. Jediný člunař v současnosti na táboře: Lída. Povyšovaní kormidelníci: Matěj a Hani. Po ceremoniálech, odhalení jak tajného přítele tak i obou mrakomorů a pár písničkách se šlo spát. Jedeme přece zítra domů.

Za KRAŤASY zase Lucka

 

15.  den

Po časném budíčku a posledním vykoupání v EKO sprchách jsme si začali balit tašky. Po pauze na snídani (chleba s nutelou či marmeládou) a přitlučení pecek jsme pokročili na balení stanů a eráru. Někteří myli nádobí, jiní počítali vestičky, ale všichni aspoň na chvíly vystavily své stany slunci pro lepší proschnutí. (…)

Za BIČ V KLOBOUKU Matěj
ANKETA makaků:

  • NEJLEPŠÍ VEDOUCÍ: Klára /////////// (11), Dita //////// (8), Honza ///// (5), Mlíko //// (4), Cipís /// (3), Prťka /// (3)
  • NEJLEPŠÍ TÁBOŘIŠTĚ: Zubří /////////////////////// (23), Dívčák //////// (8)
  • NEJLEPŠÍ JÍDLO: hambáče ///////////////// (17), chilli con carne //// (4), česnečka /// (3), Prťkovo překvapení /// (3)
  • NEJHORŠÍ JÍDLO: chleba s marmeládou a perlou (fuj) //////// (8), celerová polévka ////// (6), noky ve slané vodě ///// (5), buřtguláš //// (4), sejrová omáčka // (2), jablko / (1)
  • NEJLEPŠÍ ETAPA: Krumlovská ////////////// (14), poslední //////////// (12), druhá //// (4), první /// (3)
  • NEJLEPŠÍ KADIBUDKY: Pod hrází /////////////// (15), Zubří ////////// (10), Dívčí kámen // (2)
  • NEJLEPŠÍ PÍSNIČKA: Kláda /// (3), Bláznova ukolébavka /// (3), Petěrburg /// (3), Sedum dostavňýkú / (1), Svatá Kordula / (1), Tereza / (1), Včelín / (1), Jdeme do lesů / (1)
  • NEJHORŠÍ PÍSNIČKA: Mařenka ////////// (11), Ještě jedno kafe ////////// (10), Krabička cigaret ////// (6)
  • NEJLEPŠÍ HRA: majáky //////////////// (16), přehazka s celtou /////// (7), závěrečné šifry //// (4), orienťák // (2), přístavy / (1),
  • NEJLEPŠÍ DEN: makačák //////////////////// (20), poslední ////// (6), sedmý / (1)

 

 

CO BYCH ZMĚNIL:

– nic //

– vestičky, které se bez přezky nedají věšet na šňůru //

– delší rozchod v Krumlově //; oddělené hry s rozchodem v Krumlově

– při večerních písničkách bych říkala co za písničku se hraje

– dala bych do zpěvníčku stránkování a nějaký písničky od Pokáče 😊

– aby s více zapojovali makaci do zpěvu

– pár nejmenovaných makáčků; pár osazenců tábora

– negativita makaků; srovnávání se kvůli hodnostem

– víc deníků na jarmarku

– ježdění na pramicích jak chceme; ať nemusíme na pramicích po posádkách

– víc zábavný hry; nehrát Přístavy

– víc chodit do města

– bodování za hodnosti; nedostávat body za hodnosti

– místo šťávy vodu; čaj s cukrem; málo povinně pijeme

– vyhrát s Raky

– bylo by dobré, aby bylo míň anticovidu a aby byl bazén; chci bazén

– aby nebyl kapitanát na makačáku

– bojovky (aby byly více bojové a užili si je i starší makaci)

– více kánoí; víc jezdit na lodích

– více volného času

– pozdější budíček

– díry v dvoubarevné lodi

– ještě jedno dlouhé lano na šňůru

– Honzův mozeček; Honzovo buzerování

 

CO MĚ NEJVÍC POBAVILO:

– Cipís jako Indyana Jounce

– sprchy na Dívčáku //

– Matějovo druhé já (Bára) 😊 ///

– fotbal s Raky

– jak se Honza oholil; Honzova sázka ///

– Honza s knírkem; jak šel Honzík na Pedra

– nemohli jsme uříznout ztvrdlý čaj

– „Matěji ty kulišáku“ ///

– Prďola

– vodní hry

– makačák //

– hra; všechny hry; zakončení táborové hry (herecký výkon Dity v pavučině)

– scénky a hlavně Honza; divadla; ty divadýlka a ta bojovka; bojovka

– Kuba s Lídou tulící se k sobě

– jak John roztrhl stan

– Prťkovo simulování 😊

– FIATEK u restaurace v polorozbořené stodole

 

ČÍM JSEM ZHŘEŠIL:

– ničím… jsem úplný andílek; nevím, asi ničím

– chodila jsem bosa kolem stanu

– jednou jsem si nedala anticovid, i když jsem řekla, že jo

– ujídala jsem z toho „velkýho plastovýho mísy“ s borůvkama 😊

– příště budu mít uklizeno ve stanu

– nemělo by tam být spíš: „s kým“? //; nesprávná volba slov

– ukradení uzlovačky ze stolu 😊

– podvádění při ranních koupelích

– byl jsem vtěrka a moc jsem nedělal to co jsem měl

– nepřáním Alence plavčíka

– nehrál jsem o makačáku na kytaru, i když jsem to slíbil

– kecal jsem pozdě do noci

– na začátek jsem dělala málo zkoušek a na konci jsem to musela dohnávat

– byla jsem bezohledná ke svým kámojdám

– občas jsem nebyla milá na nějaké makaky (když jsem byla např. unavená)

 

CO SE NEJVÍC POVEDLO, CO SE MI NEJVÍC LÍBILO:

– celý tábor; vše 😊; celý tábor se mi líbil 😊

– vyrovnané posádky

– večery u ohně

– orienťák; běhací hry

– CTH; téma a hry; scénky a hry; téma tábora

– kostými; divadlo //; artefakty //

– etapy

– povedl se slavnostňák, a ty divadýlka

– poslední večer (kormidelníci byli u ohně déle); poslední slavnostní oheň (jak kormidelníci mohli zůstat)

– ňufík

– sprchy na Dívčáku

– vyhrát Přístavy; skvělá taktika v Přístavech

– Krumlov; hra v Krumlově

– makačák

– „Bára“

– bojovka // a noční hra //

– borůvky

– Honzíkova sázka //

– Honzův knír

– Lída; Jakubíček

– povedlo se mi udělat skoro plavčíka

Lodní deník i zpětnou vazbu z autobusu pečlivě a včetně všech stylistických i gramatických chyb přepsaly a zcenzurovaly Hani a Dita.