POSÁDKY:
1. posádka, HOODOVI ZBOJNÍCI: MAJDA, Kačí, Lucka S., Mišo, Tomáš.; kapitán: Štěpánka
2. posádka, SHERWOODŠTÍ LUKOSTŘELCI: HANI, Kamča, Honza, Alenka; kapitán: Honza
3. posádka, DUCHOVÉ LESA: LUCKA Z., Toník, Štěpán, Maruška, Daník; kapitán: Cipís
4. posádka, NOTIINGHAMŠTÍ RYTÍŘI: VĚRKA, Lída, Johnny, Kuba; kapitán: Venca
5. posádka, NEKREATIVNÍ BOJOVNÍCI: JANČA, Matúš, Filip, Anička, Terka; kapitán: Vašek
6. posádka, SPÁSA SHERWOODU: LENI, Ondra, Matěj, Kačka; kapitán: Prťka

1. den 1.7.2020
Ráno jsme se sešli u výtahů na Hlavním nádraží v 8:30. Za chvíli jsme byli skoro všichni a mohli jsme se přesunout nahoru na parkoviště k autobusu. Kolem 9. hodin jsme zamávali rodičům a odjeli směr Vyšší Brod. Po zdlouhavé cestě jsme dorazili do kempu Pod hrází. Po chvíli přijeli Mlyeko, Venca (Venca nakonec nejel:) Pozn. Red.) a Cipís a přivezli erár. Postavili jsme stany a žrac i spac. Bylo vedro a tak jsme se zchladili ve Vltavě. Aby jsme poznali budoucí členy našich posádek, pustili jsme se do seznamovacích her. Pořádně seznámení jsme si zahráli brambory a hutututu (Nebylo to hutututu ale Huhahe! Pozn. Red.). Hladoví jsme si zašli pro klacky a opekli si buřty a připálili si chleby. Najedení jsme se oblékli do dlouhých rukávů a nohávů a usedli k ohni. Zhlédli jsme scénku jako úvod k tématu CTH Robin Hood, Rozdali si uzlovačky, visačky a zpěvníčky zazpívali jsme si pár písniček a po hajduli jsme šli spát.
Za SPÁSU SHERWOODU Leni a Matěj

2. den
Dnešní DPH začal, jako obvykle budíčkem. Po vykoupání v řece a vydatné snídani ve formě rohlíků s marmeládou jsme se posilnění vydali do lesa. Tam jsme hrály běhací hru na rozřazení do posádek. Po té jsme už jako posádky vyběhli vstříc přebijené. I když nás hra bavila, museli přemístit spátky do tábora. Po výborném guláši a odpočinkovém poledním klidu jsme sbírali chroští. Až byl oheň nachystán, pozbírali jsme věci potřebné k vyplutí. Posilnění svačinou a zapamatování výjevů jsme zkompletovali tapiserii. Pak už jsme jen posbírali materiáli na vlajku a po večeři už jen zasedli k ohni a po malých trablech s deštěm jsme si to pořádně užili.
Za NEKREATIVNÍ BOJOVNÍKY Terka

3. den
Po ranním budíčku jsme nezamířili k řece, nýbrž v pláštěnkách pod plachtu. Tam jsme se nasnídali a poté jsme se vrhli na balení tábora. sbalili jsme erár a stany, dali jsme si tatranku a ovoce ke svačině a vypluli z Vyššího Brodu. Za stálého deště. Po dvouhodinové plavbě a zdolání dvou jezů jsme zastavili v tábořišti U Veverek na oběd. Služební posádka nám namazala rohlíky česnekovou pomazánkou, ke kterým jsme dostali ještě rajčata a okurky. Stále pršelo. Po obědové pauze nás čekal zbytek etapy s jedním jezem v Rožmberku. Když jsme dorazili do kempu Na Trojce, rozbili jsme tábor a povečeřel výbornou čínu, za kterou vděčíme Tomášovi a Hani. Po večeři následovala ještě hra, při které jsme naše doposud nasbírané body proměnili za kartičky ze hry Carcassonne. Pak jsme šli k ohni, zazpívali pět písniček a šli spát. Opět začalo pršet.
Za NOTTINGHAMSKÉ RYTÍŘE Věrka

4. den
Ráno jsme se po probuzení odebrali do vody, ale ne do Vltavy, nýbrž do deště. Schromážděni pod plachtou, jsme posnídali chléb s marmeládou namazaný kapitanátem a popíjeli teplý čaj. Po snídani, stále pod plachtou, nás navštívil Robin Hood/Cipís a svěřil se nám se svými problémy s randěním. Náš úkol poté byl složit píseň/báseň pro Maid Marion. Tento úkol jsme samozřejmě kvůli počasí ve stanech. Po přehlídce básní jsme se posilnili perníkem a vrhli se na hru Parlament. K obědu jsme měli výtečný vývar a chléb s nivou. Následoval dlouhý polední klid trávený ve stanech vyšíváním našich posádkových vlajek nebo bezúčelným flákáním. PO ukončení poledního klidu jsme (ne)vyluštili druhou šifru a byli donuceni oškrábat brambory na večeři. Následoval kvíz za který jsme dostávali body, co jsme proměnili v tenisáky. Po té následovala těžší část: trefit se tenisáky do hoboků. Než jsme se nadáli, byl čas na ještě lepší večeři: brkaši s uzeným masem a kyselmi okurkami. Když konečně přestalo pršet, usadili jsme se k ohni a zazpívali si. Poté následoval zasloužený spánek, už v suchu.
Za DUCHY LESA Lucka a Maruška

5. den
Naštěstí to nebyl zvuk deště, co nás ráno probudilo, ale už tak očekávaný budíček. Po vylezení ze stanů nás ovšem čekalo překvapení, a to rozcvička podle naší milé návštěvy Verči. Po rozcvičce jsme se zchladili ve Vltavě a hladoví se vrhli na chléb s marmeládou. Najedení jsme si nazuli běhaví boty a vydali se na hry do lesa. První hrou v Sherwoodském lese byla naše stará-známá hra s čísli na čele, které nesmí spatřit šerifovi biřicové. Po úspěšném ukořistění papírků tří barev jsme symbolicky vystřelili šíp do tábora, kam jsme museli všichni doběhnout. V táboře nás čekala šifra a po jejím vyluštění očekávaný oběd — vepřové maso s knedlíkem a česnekovou omáčkou. Po výborném obědě nastal polední klid, který někteří makaci využili k vykoupání se, nebo k došití posádkových vlajek. Odpočinutí jsme se poté po posádkách vydali na nečekaně náročný orienťák, při kterém jsme si nasbírali materiál k pozdější výrobě katapultů či praků. Vyrobit si prak bylo vcelku jednoduché, ale vyrobit si prak, který dostřelí tenisák do dálky, už tolik ne. Poté na nás čekaly výtečné bramborové placky se špenátem či povidly a poté další kolo hry Carcassone. No a pak už jenom šupem k ohni, kde jsme přivítali Damka, a spát.
Za SHERWOODKÉ LUKOSTŘELCE Hani

6. den
Dnešní rozcvička se opět nesla v duchu II. turnusu smíchaného s jógou. Po 4kraát opakovaném pozdravu slunci a nějakém tom posilování následovala jako start dalšího DPH koupel v řece. S bříšky plnýmy od snídaně se všech 6 posádek společně s Ditou, Kačí, Zuzou a Vaškem Borůvkou přesunulo k posedu nad lesem, aby se začalo s výukou klíčových anglických slovíček. Po nalezení slovíček a vyplněný křížovek následoval návrat na oběd a vychutnali si jak výborné jídlo, tak i následující polední klid. Jako další odpolední program následovala hra na pašování „dobrůtek“, která spočívala v co nejlepším ukrytí dřevěné tyčinky. Od pašování jsme se po třech kolech přesunuli do řeky na překážkovou dráhu. Nejhorší překážkou bylo asi bahno, které ukradlo i botu. Maďarský guláš přišel našim bříškům v hod a za blahého trávení jsme se přesunuli na střelnici, kde čekal luk a šípy v rukou Robina Hooda. Mezitím, co stříleli i ostatní posádky si ti, kteří o to stály krátili čas bramborami. Večer jsme s ešusy plnými pudinkem zasedli k ohni a k nebi se rozletěl zvuk našich písní. Po Hajduli už všechny makačí víčka sklapnuly a šli jsme spát.
Za HOODOVI ZBOJNÍKY Majda

7. den
Po brzkém budíčku a rozcvičce pod Honzovým velením jsme se schladili v řece a posnídali rohly s marmeládou. Najedení jsme si sbalili věci a pomohli sbalit erár. Poté už jsme jen spustili lodě na vodu a vypluli do slunečního dne. Cesta celkem rychle uběhla a za chvíli jsme stavěli na Pískárnách. K obědu jsme měli rohle s vajíčkovou pomazánkou za kterou vděčíme Tomášovi a Kačíkovi. Najedení a napití jsme se vypravili na další část plavby. Úspěšně jsme sjeli papírny a rozbouřenou řekou pluli směr Papouščí skála. Ta byla ovšem zavřená a tak jsme lodě museli ve zmatku přetáhnout. Po chvíli jsme dopluli do Spolí, převlékli jsme se do suchého a někteří pokračovali až na Zubří. My zatím vedrem do chlazeného Tesca a plní nové energie se pustili dolů k řece. Na Zubří už stálo pár stanů a tak jsme dostavili tábor, a povečeřeli typicky špagety s kečupem. Sedli jsme si k ohni, přivítali návštěvu a po pár písničkách a Hajduli šli spát. (úspěšně sjeli singl Jani a Kami)
Za SPÁSU SHERWOODU Leni

8. den
Ráno jsme započali rozcvičkou se Štěpou a klasickou koupelí. K snídani jsme měli ještě klasičtější rohly s meruňkovou marmeládou a čaj. Poté jsme se přesunuli do lesa a DPH započali přístavy. (tato hra nám šla hůře než roky předchozí, místo klasických čtyř chytačů jich totiž bylo šest) Celí přehřátí jsme se vrátili do tábora, kde jsme se (bohudík) vykoupali. (naše termoregulace totiž z neznámého důvodu přestala fachčit) Následovala šifra a hne poté oběd, ke kterému jsme měli vynikající kuře na paprice (Majda v pozadí dodává: „Mňam mňam!“). Po obědě byl polední klid a poté následovalo převážení vždy jednoho člena posádky – Robina Hooda kanoii. Následovala běhací hra, při které jsme poznávali českou faunu a floru a nosili její vzorky. Hned po doběhnutí Veka s Hani vyrazili na nákup, abychom měli co papkati na Makačák. Když se vrátili, měla už většina makaků dojezenou večeři – kuskus se zeleninou. Následovaly dvě šifry a představení nejcennějších věcí pro naše posádky. Dvě se nevědomky shodly na vodě. Poté jsme nařezali dřevo, usedli k ohni a zazpívali si pár písní a poté nám kapitanát předal vládu nad táborem.
Za NEKREATIVNÍ BOJOVNÍKY Janča

9. den
Makačí den jinak také Makačák byl nejočekávanější den tábora. Den, o kterém nebyl budíček ani rozcvička. Po noci, kterou někteří makaci probdili a někteří prospali, začal den jak malovaný. Vyspinkaní makaci vylezli na snídani, která se skládala z lahodných cereálií s mlíkem. Po mňamózní snídani si každý šel po svém. Někteří si vyzdobili trička pomocí foukacích fixů. Po všem polehávání hraních deskových či karetních her nám zatím makačí kapitanát vařil krupičnou kaši. Všichni si pochutnaly na kašičce s máslem a Grankem či skořicí. Po výborném obědě si šel každý zase po svém. Vy víte co se tím myslí. Pár makaků se pustilo do opravy hráze. Následující činností makačího kapitanátu bylo vaření velikánského počtu párků ze kterých se následně vytvořili párky v rohlíku a po drobné úpravě se z nich staly hot dogy. Hned co všichni dojedli a zase si šli po svém. Na několik hodin začal se upravovat tábor do původního stavu. (stavu, ve kterém nám tábořiště kapitanát předal.) Následovně si kapitanát převzal tábořiště a den jsme zakončili pár písničkami. A hned po Hajudli se šlo spinkat.
Za NOTTINGHAMSKÉ RYTÍŘE Lída

10. den
Po obvyklém vodním budíčku následovala snídaně: chleby s nutellou!! Téměř okamžitě následovala první hra: terénní pexeso, při kterém jsme si procvičili i svoje mapovací schopnosti. Po hře a svačině jsme se vykoupali a odešli na kopec na hru, při které jsme s jistými postiženími museli odpovídat na otázky týkající se středověkých názvů chorob. Následovala skvělá čočka s uzeným masem a polední klid. Poté jsme nastoupili na fotbal a Raky, které jsme převálcovali 7:1. Po krátkém odpočinku při kterém jsme se snažili se na poslední chvíli doučit anglická slovíčka z jedné předchozí hry nadešel souboj, při kterém jsme se pokoušeli naučená slova říct rychleji než spoluhráč. S velkým nadšením jsme se poté odebrali na krásnou svatbu Robina s Marion. K večeři jsme dostali bramborajdu a po ní jsme dostali za úkol vymyslet pro svatebčany taneček. Nakonec jsme nacvičili jeden tanec všichni makaci a svatební veselice se vyvedla. Zbývalo už jen usednout k ohni, zazpívat si pár písniček a po Hajduli jsme zalehli do spacáčků.
Za DUCHY LESA Lucka

11. den
Ráno jsme započali obvyklým budíčkem se Vltavě, poté jsme se nasnídali neobvyklé snídaně cornflaků s mlékem. Nasnídaní jsme si zabalili kouzelňáky a zahráli si další kolo Carcassonne. Posvačili jsme lahodný perník a vyrazili do Krumlova. Na parkovišti jsme poobědvali rohly se šunkou, salámem nebo sýrem a zeleninou. Poté jsme se za krátkého deště dostavili ke kašně na náměstí, kde nám vysvětlily Dita se Zuzkou hru vlajkovanou, kterou jsme si následně zahráli. Dále jsme měli rozchod a po něm došli do Spolí, kde jsme se vykoupali. Nalodili jsme se a vyrazili směrem Zubří. Když jsme dorazili, poklidili jsme si a dali si večeři, ke které bylo Chilli con carne, za které vděčíme Tomášovi a Majce. Usedli jsme k ohni, přivítali návštěvy – Zuzku a Majku, zazpívali pár písní a po Hajduli šli spát.
Za SHERWOODSKÉ LUKOSTŘELCE Kamča
PS: Na dnešní etapě jely single: Veka, Lucka a Lenka. Lucka sjela Lyru!

12. táborový den
Po ranní koupeli ozajímavěné rozcvičkou ve vodě jsme si dali mňamkózní snídani a vydali se vstříc první hře. Ještě před hrou však byla scénka. K Princovi Janovi přispěchala královna Eleanora a říkala, že zajali krále Richarda lví srdce a že jako výkupné požadují 100 000 marek, tak nás šerif zaúkoloval, že to musíme sehnat. Tak jsme navštívili kasíno: obcházeli jsme stanoviště kde jsme získavali marky neboli knoflíky. Prvním stanovištěm byly skořápky, kde poutník Damek schoval kuličku pod skořápku/hrníček a zamíchal ji s ostatními prázdnými skořápkami a pak jsi musel uhádnout ve které skořápce je. Druhé stanoviště bylo se Zuzkou a u ní jsme hráli kámen, nůžky, papír. Ve třetím stanovišti jsme si pořádně zavařili mozkové závity protože jsme řešili hlavolami. Ve čtvrtém jsme se Štěpkou hráli přebíjenou a v pátém s Prťkou kostky. U Venci jsme tahali sirky. Poté jsme si u Honzi spočítali karty a kdo se blíže přiblížil ke 21čce vyhrál. Pak jsme se s Robinem učili střílet z kuše a nakonec jsme si sázeli na panu nebo orla. Když jsme kasíno dohráli, vyrazili jsme do Krumlova kde jsme se krásně zchladili v bazénu a smili jsme se ze sebe vůni ohně a když jsme utratili další peníze v Tescu vrátili jsme se do tábora. Když jsme se znaveni vrátili dostali jsme očekávané knedlíčky, avšak tentokrát ne s borůvkami ale s vítečnými nakládanými meruňkami. Večeří ale den nekončil po zpívání jsme si zahráli na to, že jsme museli odbouchnout dinamity pevnost. Bylo osm dinamitů ale jak už to tak bývá byli tam i hlídači kteří nás mohli chytit když zavolali naše jméno. Po této hře jsme už šli spát.
Za HOODOVI ZBOJNÍKY Lusy

13. táborový den
Ráno jsme se vzbudili jako normálně až na to, že jsme byli pod velením Lucky a Kamči. Po rozcvičce v režiji velkého Kamila jsme se vykoupali ve studené Vltavě, čímž jsme obnovili veškerou mikrofaunu, která byla vymýcenou bazénem. Po snídani jsme v rekordním čase sbalili tábor a odpluli směr Dívčí kámen. Uprostřed vcelku klidné jsme zastavyli na oběd. Předtim jsme se ovšem všichni hromadně vykoupali a následně sjeli jez Zlatí koruna. Po obědě (rohlíky s Májkou, sušenkami a zeleninou) jsme si užili scénku o tom jak Sherif z Nottinghamu, ukořistil truhlu s výkupným, statný Robin mu jí ovšem znovu sebral a navrátil jí královně. Opětovné ochlazení nás dostalo do lodí a pokračovali jsme ve své pouti. Když jsme po zazpívání několika vodáckých písniček dopluli na Dívčák jsme se vylodily a začali stavět tábor. Oblečení v suchém jsme dostávali rozkazy od Lucky a Věrky postavili vlastní stany a přesouvaly do nich věci. Já, Lída a Hani jsme jakožto zkoušku zaůkolovali ostatní makaky. Následně byl spac a žrac v mžiku hotov. Následovala večeře. Dobré kuře s chlebem. Po absolutím dokončení tábora jako zázrakem začalo pršet. Písničky jsme tudíž odehrály pod plachtou, což se Štěpánce líbil7o. Detektivové odhalili všechny vrahy, takže umí, no i když to nebylo zas tak obtížné. Hajduli, vyzubat a šlo se spát.
Za SPÁSU SHERWOODU Matěj

14. den
Ráno jsme se vzbudili a zamířili do teplých sprch. Vykoupaní jsme se nasnídali chlebů s povidly a vše zapili lahodným čajem. Po společném čištění zubů jsem zorganizovala první dnešní hru – Ponorky. Následoval středověký kvíz (Dita přečetla tajemný popis, každá posádka si vybrala jedno ze čtyř slov, která by mohla odpovídat popisu a poté vždy jeden člen posádky musel doběhnout asi 60 metrů k místu, kde byly na zemi rozházené papírky s těmito slovy. Posádka, která donesla jako první správné slovo, dostala bod.). Hned po něm Pléňa zorganizovala hru, jakousi štafetu. Protože bylo ale příšerné dusno, neběhali jsme ale převlékali jsme si v týmu tričko. Mezitím, co jsme my makaci hráli hry, Majka s Tomášem připravovali lahodné rizoto a zbytek kapitanátu jel na dřevo. Když se vrátili, donesli jsme dřevo do tábora a naobědvali se. Po obědě jsme měli polední klid, při kterém si většina makaků dodělávala zkoušky. Postupně se začalo zatahovat a když nám Dita, Kačík a Zuzka začaly vysvětlovat závěrečnou hru, začalo pršet. V prudkém lijáku jsme vyrazili vstříc orientačnímu běhu, při kterém jsme sbírali šifry, které jsme poté i vyluštili. Celí promočení jsme se navečeřeli lahodných burgerů. Poté jsme se přesunuli k slavnostnímu ohni, při kterém se stihli všichni povýšit až (klasicky) na kormidelnice, jejichž ceremoniál byl přesunut kvůli dešti pod plachtu. Letos jich byl rekordní počet – 5, nejvíce ze všech. Poté jsme odevzdali vysačky na další pecky a šli jsme spát.
Za NEKREATIVNÍ BOJOVNÍKY Janča

ANKETA makaků:

 • NEJLEPŠÍ VEDOUCÍ: Honza ////////, Cipís ///////, Prťka ////, Dita //, Venca //
 • NEJLEPŠÍ TÁBOŘIŠTĚ: Dívčák //, Zubří /////////////////, Trojka /
 • NEJLEPŠÍ JÍDLO: Hamburgery /////////, Chilli con carne //////, sýrová omáčka /////, makačí krupicová kaše //
 • NEJLEPŠÍ ETAPA: Krumlovská //////////////, Na Dívčák /////, První /
 • NEJLEPŠÍ KADIBUDKY: Zubří //////////////////, Trojka //
 • NEJLEPŠÍ PÍSNIČKA: Rande //////////, Tereza /////, Santiano ///, Danse Macabre /, Ještě jedno kafe /
 • NEJLEPŠÍ HRA: Noční //////////, orienťáky //////
 • NEJLEPŠÍ DEN: bazén /////////, makačák /////, etapovky ///, koneční slavnostní /
 • NEJHORŠÍ DEN: všechny kdy pršelo //////////, první ////, poslední //, po makačáku /

Lodní deník pečlivě a včetně všech stylistických i gramatických chyb přepsala Hani.

ZPĚTNÁ VAZBA Z AUTOBUSU:

 • CO BYCH ZMĚNIL: nejde to, ale počasí; aby byly diskotéky; stany a zip u nich; posádku; víc luštění, míň běhání; dala bych sraz alespoň o hodinu později; nesmí pršet dva dny v kuse; pestřejší snídani, přezdívku Škodík, delší rozchod v Krumlově; bláto na Dívčáku a délku tábora (moc krátké); tento rok nebyla bojovka, což mě moc mrzelo, tak bych chtěla bojovku!; míň her, víc posilování, delší tábor; počasí na závěrečnou hru, ale vím, že to nejde; tábor je moc dlouhý, rozcvičku pryč; více zpívání u ohně, delší pobyt na Dívčáku, méně dešťů na etapy a balení; deštivé počasí, aby hry nebyly o náhodě; aby bodované hry nebyly o náhodě; rozmístění lidí v posádce; počasí bych změnila, kadibudky; prodloužení zpívání u ohně, tábořit i v Rožmberku, chci zpět výlet do Vyšáku, delší rozchod v Krumlově, více bojovek, méně her o náhodě a více her běhacích a myslících
 • CO MĚ NEJVÍC POBAVILO: scénky; scénky; scénky, scénky!; scénky a kapitanát; scénky s Robinem Hoodem; Robin Hood; „sprchy“ na Dívčáku; závěrečná hra; Lída; ponorka, přístavy, rozcvička, chození do města pěšky; počasí; když Honza dělal číňana na jarmarku; že jsme nakonec fakt vyhráli 😊
 • ČÍM JSEM ZHŘEŠIL: byla jsem zlá na Johna; řekla jsem ty vxxe; co si budem, při orienťáku jsem si lehce zanadával; někdy jsem nevypila čaj, jenom jsem to předstírala a pak ho vylila; někdy jsem nehrál úplně fér a nechoval jsem se dobře; mluvil jsem sprostě; moc ran pádlem; včera jsem si nenamazala při mazání snídaně ruce anti-covidem, i když jsem Tomášovi řekla, že ano; vzbudila jsem Lucku ve 3 ráno; ukradl jsem Matějovi kapesník nasmrkání; přiznávám se, že jsem párkrát šel někam bez bot; neudělala jsem plavčíka; nesnažila jsem se udělat lodníka; to bysme tu byli do zítra, například kormidloval jsem pramici s jednou peckou; občas jsem moc křičela na svou posádku, když se nikdo nedíval, chodila jsem potají bosky, v jedné hříčce jsme trošku podváděli
 • CO SE POVEDLO / CO SE MI NEJVÍC LÍBILO: jídlo; šifry; scénky s Robinem Hoodem; etapy, obědy, atmosféra, hajdulování, zpívání u ohně; jídlo, hajdulování; konečná hra a jarmark; makačák; etapy a mrakomor na 1 den; všechno až na počasí, to se nevydařilo; lidi, jídlo, rozcvička, výlety; scénky a písnička Rande, svatba a zpívání u ohně; závěrečná hra; plavby; scénky, písničky, etapy; svatba; téma a využití písně, pokřik A JEDEŠ!; za mě nejlepší byli obědy a večeře, jinak to celé bylo pěkné a líbilo se mi to; pádlovat na lodi, svatba, moje posádka; etapy, i když byly deštivé, oba orienťáky byly super, povedla se mi nejvyšší hodnost