Vltava 2019 – deníček III. turnusu
POSÁDKY:
1. posádka, POMALÉ NOŽKY RYCHLONOŽKY: PRŤKA, Janča, Matěj, Kuba Š., Lucka S.; kapitán: Mlyeko
2. posádka, ČERVENÁČCI: HONZA, Kamča, Lucka Z., Matouš, Gábi; kapitán: Cipís
3. posádka, MY: TONDA, Lída, Nela, Max, Michal T.; kapitán: Štěpánka
4. posádka, BUBLINY: MARTIN, Lenka, Terka T., Filip, Terka B.; kapitán: Damek
5. posádka, HOJER V KLECI: HANI, Sam, Terka W., Štěpán, Míša F.; kapitán: Venca
6. posádka, METELKŮV KLUB METLIČEK: VĚRKA, Kuba N., Toník, Oliver, Maruška; kapitán: Vašek

1. den 27.7. 2019
V sobotu ráno v 8:30 jsme se sešli na Hlavním nádraží. Poté jsme se přesunuli k autobusu, naložili ho našemi věcmi a po 9. hodině (9:07) vyrazili. Po téměř 4hodinové jízdě jsme dorazili do kempu Pod hrází ve Vyšším Brodě. Postavili jsme stany a pak vybalili erár, který přijel autem. Dali jsme se svačinu ve formě výborných závinů. Následovaly neoblíbené seznamovací hry a po slejváku. hra na body, kterou jsme se rozdělili do posádek. K večeři jsme si opekli buřty a po několika písničkách jsme šli spát. Za METELKŮV KLUB METLIČEK Věrka

2. den
Po první letošní ranní koupeli jsme se nasnídali a poté se prostřídali u škrabaní brambor a na lodích, kde jsme si zopakovali základní záběry na pramicích. Mezitím každá posádka obdržela první výtisk Tam-Tamu, po jehož prolistováni jsme se vydali do lesa, kde jsme hráli ne-tolik úspěšnou hru. Ne-tolik úspěšnou hrou se stala poté, co jsme zjistili, že principem hry je plazit se jehličím a přes kořeny obalené smůlou. Další hrou pak bylo trefovaní stromu míčky, která byla hrou mnohem úspěšnější. Poté jsme se do hladoví do tábora přesunuli na guláš, po kterém jsme si zdobili vybojované šátky a zakládali kluby. Pro založení klubovny jsme si ale museli vybojovat v další hře razítko. Pak jsme hráli hru s morseovkou, kterou ale (naštěstí) přerušil déšť. Kvůli vydatnému dešti jsme se po posádkách přesunuli do stanů, kde jsme luštili 5 šifer. Pak následovala výborná večeře-těstoviny s boloňskou omáčkou a sýrem a poslední hra a to šifra s Rychlými šípy. Pak už jsme si jen zazpívali, odhalili 1. mrakomora, představili své nově vzniklé kluby a šli spát.
Za HOJERA V KLECI Hani

3. den
Po ranní koupeli a tradiční snídani jsme se pustili do balení mokrého tábora. Po důkladném úklidu tábora jsme vypluli. Ještě před připlutím do kempu u Tří Veverek, nás potkal déšť. Po připlutí do kempu, jsme se za asistence deště naobědvali rohlíků s česnekovou pomazánkou, pozdravili se s Raky a vypluli směr Trojka. Při doplutí na Trojku naštěstí již nepršelo, a tak jsme se mohli pustit do stavby tábora. Poté co byl tábor postaven, šla část lidí hrát Brambory nebo fotbal. Ještě před večeří jsme dohráli Morseso. K večeři jsme měkli čínu s rýží, po které jsme šli k ohni a spát.
Za BUBLINY Martin

4. den
Po budíčku jsme se vykoupali v příjemně studené Vltavě a potom jsme se nasnídali dobrých chlebů s nutellou nebo marmeládou. Po snídani nás zavolali na hru. Dostali jsme papír na, kterém byla napsaná rozcvička a v každém cviku se skrývalo písmeno. Výsledek byla „kombinace“. Po skončení první hry jsme šli hned na 2. do lesa. Tam se každý tým rozdělil a jedna půlka běhala na Východ a druha na Západ. Na každé straně byli kusy ulic stínadel. Až hra skončila tak jsme měli oběd. Byla výborná kuřecí polévka. Po obědě následoval polední klid a hned po něm další hra. Měli jsme se převlíct do plavek. Hra spočívala v tom, že si 2 lidi z posádky sedli do kánoe a zbytek luštil morseovku co nám vypískali na píšťalku. Tahle hra nám nešla, protože nikdo z nás neumí kormidlovat takže jsme se dostali do proudu. Posádky, které čekali než půjdou na řadu běhali štafetu. První půlka se šla s míčkem na lžičce a druhá s jestřábem na prstě. Když jsme to všechno dohráli tak jsme šli na večeři. Měli jsme bramborovou kaši s uzeným kyselou okurkou. Po večeři se nic moc nedělo. Postupně jsme se převlékali do dlouhého a šli k ohni.
Za MY Lída a Nelča
PS: Byl slavnostňák

5. den
Po ranní studené koupeli jsme postrádali chleby s marmeládou a pak jsme se vydali na přístavy do lesa, kde jsme prodávali a kupovali knížky Jaroslava Foglara. Posádka, která vydělala nejvíce peněz vyhrála. Poté jsme se vydali zpět do tábora, kde jsme poobědvali knedlíky s omáčkou. Po obědě se šla skupinka lidí vykoupat a potom byl nástup na další hru: Pevnost Boyard. Hra spočívala v tom že každá posádka běžela po fáborkách, které je dovedly na několik stanovišť na několik stanovišť. Na každém stanovišti nám někdo z vedoucích vykládal karty, a my jsme museli uhodnout co mají společného (př. lama, surfing, rádio, měsíc – vlna). Na posledním stanovišti jsme našli krabičku (nejspíš na KPZ). Poté jsme se přesunuli do tábora a následovala další hra na myšlení. Postupně nám Dita se Zuzkou pokládaly otázky ohledně Rychlých šípů a za každou správnou odpověď jsme dostali míček. Hra měla následně pokračovat ale protože ji překazil déšť tak jsme se přesunuli do sucha a dali si večeři. Když přestalo pršet, dohráli jsme hru. Poté jsme se rozloučili s Damkem a šli jsme si sednout k ohni, kde jsme přivítali Lenku. Zazpívali jsme pár písniček, vyhlásili hry a šli spát.
Za ČERVENÁČKY (hlavně) Kamča, Gábi, Lucka (pomáhali i Lenka s Jančou z jiných posádek)

6. den
Po budíčku a ranní koupeli jsme se nasnídali a začali jsem balit tábor. Postupně jsme vše zabalili, nasvačili se (melounu) a nakonec jsme vyjeli. U prvního mostu jsme našli šifru, kterou jsme luštili celou cestu, až jsme dojeli do kempu „Na Pískárně“, kde jsme se se naobědvali skvělé vajíčkové pomazánky s chlebem za kterou vděčíme Majce s Tomášem. Po obědě postupně všechny posádky přišly na výsledné slovo šifry. Oznámily ho Ditě a tak jsme mohli vyrazit dát. Bylo moc hezké počasí a tak jsme se někteří makaci koupali (někteří byli shozeni do vody). Pak jsme dojeli do Spolí, převlékli jsme se do suchého oblečení a šli jsme spolu s Ditou a Lenkou do Tesca. Venca, Mlyeko, Zuzka, Šěpánka, Věrka, Hani, Prťka a Honza jeli mezitím na keních do tábořiště na „Zubří louce“. Postupně se i ostatní makaci dostali i s nákupem na louku a postavili stany i erár. Poté jsme se navečeřeli špaget s kečupem, zazpívali pár písniček a šli spát.
Za POMALÉ NOŽKY RYCHLONOŽKY Jana
P.S.: Ten den byli zabiti všichni kromě detektivů.

7. den
Ráno jsme se probudily. V 8:00 jsme měly budíček. Poté jsme se umyly v teplé Vltavě. K snídani jsme měly chleba s máslem a marmeládou, po vyčištění zubů nás svolaly a daly nám Tam-Tam. Poté jsme dostaly bramry na škrábání škrabkou. Postupně nás svolávaly od prvního do šestého týmu aby nás naučily pracovat s buzolou. Po výborném obědě ke kterému. Jsme měli maďarský guláš z bramborami. V odpoledním klidu jsme dostaly za úkol nařezat a nasekat dříví. Za Odměnu jsme dostaly řízky od Ditiny kamarádky Zuzky. Poté jsme se vydaly na hru kde bylo za úkol sebírat co nejvíce kartiček s obrázky Rychlích šípů. Po návratu ze hry jsme se vydaly na sbírání borůvek na večeři. K večeři bylo borůvkové knedlíky. Po večeři jsme usedly k ohni a přitom nám hrál na kytaru Jirka (návštěva). Poté všichni unavení jsme šli spát.
Za METELKOVI METLIČKY psal Oliver
⃰ Chvíli po návratu ze sbírání borůvek začala hra s buzolou

8. den
Po ranní koupeli a snídani jsme vyrazili do lesa na hru. Sbírali jsme papírky dle souřadnic za cílem tajenky, kterou byl návod na vyndání ježka z klece. Cestu do tábora nám bohužel znepříjemnil další déšť. Ten přetrvával i přes oběd-pórkovou omáčku a puding, který jsme museli sníst ve stanech. Plachtu jsme totiž poskytli Hrochům, kteří už měli sbalený tábor a mokli uprostřed louky. Poté, co déšť a kroupy ustaly, jsme si sbalili baťohy a vyrazili do Krumlovského bazénu. Umytí jsme pak nakoupili v Tescu a unavení dorazili do tábora, kde nás zastihl další déšť. Pak jsem si pod plachtou zahráli jedno kolo Vlkodlaka, najedli se výborného kuřete na paprice s knedlíkem a kvůli dešti šli brzy spát. Bez ohně. Ale s naší makačí vládou.
Za HOJERA V KLECI Hani

9. den
Tento vyjímečný den jsme započali bez budíčku a teplé Vltavy. Ti, co ještě vyspávali po dlouhé makačí noci pomalu vylézali ze stanů, a ostatní se zatím pokoušeli rozdělat oheň. Ke snídani jsme měli cornflaky s mlékem a kakaem. Pak následovalo oblíbené nicnedělání a ještě oblíbenější vaření oběda ke kterému jsme si vymysleli rizoto. S našimi kuchařskými dovednostmi a pomocí Dany, Verči a Zdeňka jsme ho nakonec dovařili. Další nicnedělání a hraní her přerušilo vaření párků a připravování večeře. Párky v rohlíku jsme podávali s kečupem a hořčicí. Pak jsme předali vládu zpět kapitanátu a po pár písničkách, deníku a losování mrakomora jsme šli spát. Nakonec nikdo hlady netrpěl, a to, že se někteří přejedli se projevilo až v noci.
Za BUBLINY Lenka

10. den
Ráno začalo jako vždy koupelí ve Vltavě. K snídani jsme měli chléb s marmeládou, Ke svačině jsme dostali tatranku a vyrazili jsme do Krumlova, kde jsme měli hodinu a půl rozchod. Museli jsme sehnat věci do KPZ. Problém nám dělalo sehnat hřebíky, nit a jehlu. Věci do KPZ sháněli Max, Michal a Nela. Tonda s Oliverem sháněli podpisy od turistů. Konkrétně od Číňanů, Američanů a Rusů. V čase srazu ještě pár lidí dopisovali pohledy, aby je mohli poslat své rodině nebo kamarádům. Z Krumlova jsme šli do spolí odkud jsme jeli zpátky na Zubří. Když jsme dorazili do tábora tak jsme to měli volnější. Po nějaké době šli makaci hrát brambory a pár lidí z kapitanátu řezali dříví. Na večer se šlo k ohni a odhalili se oba mrakomorové. Potom jsme si zaspívali Hajduli a šli jsme spát.
Za MY Nelča a Lída
PS: Spousta lidem nebylo dobře a proto nějací makaci zvraceli:(
Snad už to bude lepší!:)

11. den
Den začal jako obvykle koupelí v teplé Vltavě a snídaní ke které byly chleby s marmeládou a rohlíky s nutellou. Po výborné snídani jsme se odebrali hrát hru: turnaj v Prší. Následoval oběd, ke kterému byly masové kuličky a kaší, za který vděčíme Majce a Tomášovi. Potom byl polední klid , při kterém jsme hráli hry nebo odpočívali. Pak jsme dostali čas na doplnění našich KPZetek a vyrazili jsme po posádkách na hru, při které jsme je potřebovali. Tato hra spočívala v tom, že jsme museli za běhu plnit různé úkoly jenom s věcmi z KPZetek. Když jsme se vrátili, tak jsme museli splnit splnit ještě dva úkoly a to zapálit svíčku a zatlouct hřebík. Po té šel někdo stavět hráz. Pak jsme měli výbornou svíčkovou k večeři a šli jsme hrát fotbal s Raky, přičemž jsme vyhráli 3:1. Po fotbale byl slavnostňák který nám připravil Damek, Cipís a Mlyeko. Pak byli povýšeni do hodnosti plavčíka: Lucka, Kuba Š., Gabča, Filip, Terezka, malá Terezka, Maruška a Oliver. Po slavnostním ceremoniálu, jsme si zazpívali pár písniček a šli spát. V noci nás však vzbudili a po posádkách jsme se vydali na noční hru za Širokkem. Když jsme za nim došli, tak jsme mu museli říct návod na vyndání ježka z klece, a pak jsme ho museli i my vyndat. Unavení po noční hře jsme se vrátili zpátky do tábora a spokojeni usnuli.
Za ČERVENÁČKY Kamča a Lucka

12. den
Po budíčku a ranní koupeli jsme se nasnídali rohlíků s nutellou, poté jsme se přesunuli k lovení bobříků, ve kterém jsme pokračovali celý zbytek dne. K obědu jsme měli výborné knedlíky s uzeným masem a se zelím, za které vděčíme Majce a Tomášovi. Poté byl dlouhý (asi 5 hodin) polední klid, při kterém si někteří plnili další bobříky. Následovala hra „Vlajková“, během které připravovali Majka, Tomáš, Verča a Štěpánka bramboračku a topinky k večeři. Poté jsme hráli hru, při které jsme se posádka rozdělila na dva, kteří popisovali obrázek a byli v jednom stanu, a tři, kteří byli v jiném stanu a obrázek se snažili dle popisování nakreslit. Poté jsme se přesunuli k ohni, zazpívali jsme pár písniček a šli jsme spát.
Za POMALÉ NOŽKY RYCHLONOŽKY Jana (pomáhali i Kamča, Lenka a Lucka z jiných posádek)

13. den
Tento den jsme byli probuzeni až v ve tři čvrtě na deset a po umytí ve Vltavě jsme posnídali lupínky s mlékem či jogurtem. Po snídani jsme zabalili stany, pak erární věci a ještě před vyplutím jsme si dali perník s nektarinkou. V kempu Zlatá Koruna jsme stavěli na oběd, byly rohlíky s Májkou a zelenina. Když jsme dorazili na Dívčák, rozbili jsme tábor, Majka s Tomášem nám připravili k večeři výborné kuřecí maso s chlebem. Po večeři už se jen zazpívaly písničky, odhalilo se, že byla Dita mrakomor a šlo se spáát.
Za METELKŮV KLUB METLIČEK Veka

14. den
Po koupeli v oblíbených Křemžských sprchách a po marmeládové či nutellové snídani započal poslední den. První hrou byla Krycí jména. Hra, která sklidila minulý rok největší úspěch. Pak nastal volnější program. Většina e chladila v řece nebo sbírala nedokončené Bobříky. Poté jsme se najedli výborných uhlířských špaget, s jjeichž přípravou Majce s Tomem pomáhal Sam s Martinem. Z důvodu velkého vedra jsme odpolední klid trávili opět ve vodě. A užívali si, že konečně neprší! Pak nastala závěrečná hra. Opět azimutový běh. Cestou jsme poznávali postavy z Rychlých šípů a odpovídali na Rychlošípácké kvízové otázky. Protože byl běh dlouhý a náročný, skočila většina makaků opět do vody. Po příjemném zchlazení jsme se vydali na chrundí/klestí/šáší do lesa. Bude přece slavnostňák! Po nanosení půlky lesa do tábora jsme se najedli vynikajících hamburgerů a natěšení vyčkávali na vyhlášení celotáborovky. A? Vyhrál Honza a jeho posádka-Červenáčci! Pak jsme si zanakupovali na jarmarku a usedli k slavnostnímu ohni. Odhalil se druhý mrakomor i tajný přítel a začlo povyšování. Mezi spoustou plavčíků a lodníků jsme povýšili Sama, Lucku a Martina do hodnosti člunaře a Honzu s Prťkou do hodnosti bocmana! A po pár písničkách jsme šli spát.
Za HOJERA V KLECI Hani

15. den 10. srpna 2019
Ráno jsme vstali v 9:45 a virazili do sprch. Po koupeli a marmeládo-nutellové snídani, jsme začali balit. Po sbalení tábora, jsme se ještě zastavili v občerstvení a na záchodech. A poté virazili směrem k autobusu. Na parkovišti jsme ještě udělali fotku s autobusem a vyjeli směr Praha. Cestou jsme se na 15 minut zastavili na Shellce v Písku, kde jsme vysadili Matěje. Poté nás čekal již jen zbytek cesty do Prahy.
Za BUBLINY Martin

ANKETA makaků:
– NEJOBLÍBENĚJŠÍ MAKAK: Honza //, Martin /, Terka W. /////, Lucka Z. //, Prťka ///,
Kuba Š. //, Hani /, Kamča ////, Maruška /, Oliver
– NEJLEPŠÍ VEDOUCÍ: Damek /, Dita //, Štěpánka //////, Cipís ////////, Mlyeko /////////
– NEJLEPŠÍ PÍSNIČKA: Lokomotiva //, Batalion /////////, Dívka z hor ////////, Vodácká holka ///, Včelín /, Cizinec //
– NEJLEPŠÍ JÍDLO: Uzené s brkaší //, řízky s chlebem ////, borůvkový knedlíky //////, Bugery //////////
– NEJLEPŠÍ TÁBOŘIŠTĚ: Dívčí kámen ////, zubří louka /////////////////
– NEJLEPŠÍ ETAPA: Na Dívčák //, Krumlov ////////////////////
– NEJLEPŠÍ HRA: úkoly z KPZ //, Pevnost Boyard //, Vlajky ///, Přístavy //////, Krycí jména ///////////
– NEJLEPŠÍ DEN: poslední //, bazén ///, prostřední (2.-14.) ///, makačák ////////////////
– NEJLEPŠÍ KADIBUDKY: Na Trojce /, Zubří /////////, Dívčí kámen /////////////
– NEJHORŠÍ KADIBUDKY: Na Trojce ////////////////////, Dívčí kámen ///, takový nejsou /
– NEJHORŠÍ HRA: Přístavy ////////, Pevnost Boyard /////, závěrečná /, taková není
– NEJLEPŠÍ NÁVŠTĚVA: Lenka /, Paní řízková /////, Malý Mlyeko ///////////////

Lodní deník pečlivě a včetně všech stylistických i gramatických chyb přepsala Hani.