Deníček Suchá Noha II. turnus
Harry Potter
2019

13.07.2019
Milý suchonožní deníčku, dnes 13.7.2019 nastal den, na který se doufám těší každý, který s námi už na tomto táboře byl, nebo jede poprvé. Tento den začal na rozdíl od ostatních suchonožních dní jinak, a to převážně proto, že nezačal ranním probuzením uprostřed tábořiště, ale doma v makačích postýlkách. Náš společný čtrnáctidenní tábor ale začal o několik hodin později, a to v 8:30, kdy jsme se společně začali shromažďovat v Praze na Hlavním nádraží. Naložili jsme autobus našima věcma, vyslechli jsme Ivanovu moudrou úvodní řeč, naskládali jsme se do autobusu, zamávali jsme našim milovaným rodičům a vyrazili jsme směr Vyšší Brod.
Cesta byla dlouhá a náročná, ale i přesto jsme nakonec dorazili do kempu. Těsně po našem příjezdu začalo tak strašně pršet, že jsme se museli naobědvat v autobuse. Po chvíli pršet přestalo, a tak jsme se rozhodli, že vyložíme naše věci z autobusu, to ale nebyla úplně šťastná volba, protože začalo zase pršet a my jsme museli batohy a jiná zavazadla přikrýt plachtou. Poté, co opět přestalo pršet, byl čas na stavbu tábora. Po z velké části dostavěném táboře nastala činnost všemi makaky oblíbená, a to jít do lesa na dříví, ale před samotným zběsilým makačím pobíháním a sběrem dřeva byla odehrána poznávací hra, která makaky vyloženě bavila. Pak nastal samotný sběr dřeva, při kterém začalo opět pršet, takže jsme se schovávali pod stromy v lese, kde po čase také pršelo, a tak byli všichni makaci i kapitáni mokrý a zmrzlí. Po návratu z lesa nastala večeře, ke které byla zeleninová polévka a opíkané buřty, což se makakům moc líbilo, no teda většině. A po večeři se mylo nádobí, a konečně se šlo k ohni, u kterého nám kapitanát představil téma naší celotáborové hry, což je Harry Potter, také s sebou přinesli tématicky Moudrý klobouk, který nás rozdělil do 5 Bradavických kolejí, neboli do 5 posádek, u kterých byl poté zvolen lodivod. Pak už jen pár písniček, Hajduly dajduly a dobrou noc makáčci.
Za posádku č.1 Elsa <3

14.07.2019
Milý suchonožní deníčku, ráno nás probudil Rudův hluboký hlas. Následovala Štofiho rozcvička zakončená oblíbeným koupáním, bylo to úžasné. Po snídani se téměř všichni zapojili do zpracování dřeva, jako najetý boti. Poté následovala hra, která nás provedla celým městem, bylo to neobvykle skvělé. Po návratu do tábora, když se všichni zhroutili únavou, byla vyhlášena soutěž o nejlepší lodičku. Následovala sváča. Poté jsme šli na moc dobrou procházku. Když jsme se vrátili, dostali jsme neobvykle dobrý oběd, který uklohnila Kuku. Byla krátká siesta, následně jsme namočili prámy a nováčci ozkoušeli jízdu. Pak byla svačina a po (k) ní jsme plnili táborové práce. Po práci byla večeře, pak jsme šli k ohni a zahráli si nějaké písničky, vybrali si kapitány, zahráli si Hajduly a šli spát.
Napsal arcimág Radim Novák z Mrzimoru, s pomocí učně Pabla Nerudy.

15.07.2019
Nejmilejší suchonožní deníčku, ráno nás probudila Rudova oblíbená věta: „Makáčci, vstávat, do plavek!“ Po Štofiho zahřívací rozcvičce následovala zchlazovací koupačka ve Vltavě. Jako každý den následovala obvykle dobrá snídaně a mraky balení a příprav. Když už konečně bylo všechno sbaleno, tak jsme si zahráli pár her a konečně jsme vypluli. Po chvíli cesty jsme dopluli ke šlajsně, která vypadala smrtonosně, ale nakonec byla sranda. Pak jsme chvíli čekali na Rudu a Marťu, se kterými jsme pokračovali v cestě k Maringotce, u které jsme potkali brigádníka Dejva. Když jsme postavili dvanáct stanů pro makaky, zjistili jsme, že potřebujeme ještě jeden další. K večeři byly špagety se sýrem a vomajdou. Večer jsme se sešli u táboráku, zazpívali pár písniček a zapluli do spacích pytlů.
Napsal: Matyáš.
Přepsala: Anička Hyánková.

16.07.2019
Šli jsme spát, avšak předtím jsme si zazpívali Hajduly dajduly poté, co jsme si sedli k ohni. Zpěvu u ohně předcházela jako vždy vynikající Kukaččina večeře, kterou ukuchtila společně s docentem Ivánkem. Těsně před večeří byla ukončena hra, která začínala po poledním klidu a byla neuvěřitelně zajímavá a zábavná, ale nebyla zas tak náročná. Před hrou byl vynikající obídek, před kterým srdnatí jinoši káceli, tahali, řezali a štípali mohutné stromy a sličné panny v táboře škrábaly a krájely zemní hlízy. Před těmito úmorně vyčerpávajícími aktivitami byla velmi výživná ranní strava skládající se z tradičního českého pecnu chleba s marmeládou a ovocným čajem. Této činnosti předcházelo ranní koupání v až k nevydržení ledové vodě, extrémně náročná Štofiho rozcvička a Rudův hluboký hlas, který probudil a vytáhl ze stanů všechny makaky. A to je vše milý suchonožní deníčku.
Za Bradavickou kolej Wulfric napsal Forest jr. za pomoci Elišky z Havraspáru.
Přepsala Kája.

17.07.2019
Ráno nás probudil Rudův mohutný hlas a následovala Štófiho zahřívací rozcvička, pak jsme se zchladili ve studené Vltavě. Po snídani nám Marťa oznámila, že by bylo dobré, abychom si vyrobili hůlky a košťata. Následovalo dopoledne sbírání větví a klacíků na výrobu těchto kouzelnických potřeb. K obědu nám Maty, Misha, Radim a Pája za pomoci Kuku uvařili oběd. Po poledním klidu nám Štófi a Ruda představili pravidla známého kouzelnického sportu – Famfrpálu. Rozdělili jsme se do tří týmů, kterýchž kapitáni byli Ondra, Misha a Matyáš. Po vysvětlení pravidel jsme měli letovou zkoušku, po které následoval začátek famfrpálového turnaje. Zápasy byly napínavé a velice zábavné, všichni makaci si je užili. Po namáhavém turnaji nám Štófi oznámil, že nás Hagrid čeká u Černého jezera, které bylo velmi daleko. A tak začala naše pouť přes Zapovězený les, který byl plný nebezpečných kentaurů. Před tímto namáhavým úkolem nás Kuku posílila oblíbenými buchtičkami se šodó. Při této cestě jsme museli chránit dračí vejce, které jsme měli donést Hagridovi, aby je očaroval. Tento náročný den jsme zakončili spánkem na louce při občasném chch-pfuj!
Za kolej Zmijozel přepsal Kameník a sepsal Misha.
18.07.2019
Milý suchonožní deníčku, dnešní ráno bylo velmi speciální, a to převážně proto, že se makaci s částí kapitanátu probudili místo ve stanu na louce pod celtou. Snídani nám Ruda dovezl na louku autem. Služba poté snídani mazala u kufru auta. Po snídani nastalo balení a skládání bivaků do auta, které potom Ivan odvezl do tábora. Makaci se zatím se svými sbalenými kouzelňáčky odebrali do Rožmberku, kde se nalodili a splouvali Vltavu až k Maringotce. Poté, co dorazili do tábora, nastal čas na pozdní oběd a polední klid. Po poledním klidu se dohrával poslední zápas Famfrpálu. Po turnaji začala příprava na slavnostní oheň, která byla proložena výbornou večeří v podobě houskového knedlíku s uzeným masem a zelím. Pak jsme konečně zasedli ke slavnostnímu ohni, u kterého byli povýšeni jen dva makaci, a to konkrétně Forest junior a Honza do hodnosti lodníka. Dále už jen pár písniček, důležitých informací k zítřejší plavbě, Hajduly dajduly a dobrou noc makáčci.
Za Bradavickou kolej Havraspár – Elsa <3

19.07.2019
Ráno raníčko všichni vstali,
v řece se rádi vykoupali.
Štófiho rozcvička trvala krátce,
stejně se všichni těšili přestávce.

Nekonečné balení
bylo zkombinováno se snídaní.
Tábor jsme rychle sbalili
a hned poté vypluli.

Na řece bylo příjemně,
oběd byl očekáván náramně.
Byl dobrý, to se musí nechat,
ale v plavbě se muselo pokračovat.

Dále 2 jezy nás zastrašili,
my jsme je ale hrdě spluli
a ani moc vody nenabrali.

Z Krumlova se muselo pěšky,
proto jsme na záda hodili kouzelňáčky.
Na Zubří louce jsme tábor postavili
a za odměnu véču dostali.

U ohně velká zábava byla,
o desáté však skončila.
Zahráli jsme ukolébavku
a šli zalehnout do spacáčků.
Za posádku číslo dvě
Radim, a to je vše.

20.07.2019
Milý suchonoží deníčku,
ráno jsme vstali na Rudův nesmlouvavý příkaz a po náročné rozcvičce jsme se zchladili v ledové vodě. Po snídani jsme sbírali borůvky. V této soutěži vyhrál Zmijozel. Po této nesmírně náročné hře jsme stavěli hráz, kterou nám kolem jedoucí vodáci nezapomínali opakovaně bourat. Následně jsme obědvali polívku a krupicovou kaši. Po pracném vydrhnutí hrnců jsme nabírali kouzelný lektvar kouzelnou lžičkou do kouzelného ešusu, nejvíc kouzelného lektvaru v daném vymezeném čase nasbíral Zmijozel. Díky kouzelnému lektvaru, který jsme vylili na všechny, jsme Raky porazili v obou zápasech nejoblíbenějšího kouzelnického sportu… famfrpálu, k výhře též napomohla hodina létání a speciální servis k výměně košťat s nejnovější řadou Nimbus 3000 z výrobny mistra Pilota. Avšak když se všichni hráči z vítězného týmu shodli, že za výhru může chytač Šimon, který ukončil každý zápas chycením nestranné zlatonky. Po zápase jsme plni radosti snědli skvělou večeři, zazpívali pár písniček a šli spát.
Napsal: Matyáš.
Přepsala: Anička.
Za kolej Nebelvír a tím i posádku č.3.

21.07.2019
Milý suchonožní deníčku,
dnes nás naposledy vzbudil a vytáhl ze stanu Ruda. Následovala každodenní makaky oblíbená rozcvička a po ní bylo tradiční ranní koupání. Potom byla výborná snídaně. Po snídani začalo pršet a započaly kouzelnické duely. Potom byl oběd. Po obědě byl polední klid, při kterém se Eliška a Kryštof navzájem šikanovali pod plachtou a byl i Kouzelnický Quiz. Po Quizu se šlo do Českého Krumlova. V Českém Krumlově jsme se, jak již každoročně, vyfotili na mostě. Následovala krátká prohlídka krumlovského zámku a potom hra “měnil, měnil až vyměnil”. Po hře se šlo do tábora a cestou jsme se stavili na makaky nejoblíbenějším místě “Tescu”. Pak byla večeře, Hajduly dajduly a šli jsme spát.
Za Bradavickou kolej Wulfric vymyslel Forest jr. 
Napsal Mišulin ze Zmijozelu.

22.07.2019
Milý SN deníčku,
ráno nás již po 2. vzbudila náhrada Rudy. Po rozcvičce a ranní koupeli byla rohlíková snídaně a po ní stavění stanů v podání zkušené bocmanky Terky K. Když skončila instruktáž, Raci byli tak hodní a propůjčili nám figuríny na nácvik masáže srdce. Po absolvování těchto dvou instruktáží byl krátký čas na odpočinek a následoval výtečný oběd. Po obědě se většina makaků schovala před sluncem pod plachtu nebo do stínu. Následně nám bylo řečeno, že bude hra v Českém Krumlově. Služba domyla nádobí a mohlo se vyrazit na hru. Došli jsme na náměstí, byla nám řečena pravidla a pak se začalo hrát. Hráli jsme ve 2 týmech. 1. tým vyhrál. Zpakovali jsme se a mohli vyrazit k lodím. Když jsme je dali na vodu, tak jsme mohli sjet 1. jez – všichni překvapivě nabrali hodně vody a muselo se vylévat. Ostatní jezy většina makaků vylévat nemusela. Pak už jen pár zatáček a byli jsme zpátky na “Zubří”. Když už zapadlo slunce, pustili jsme se do večeře, po ní služba nezvykle myla nádobí při baterce a posádky si postupně myly ešusy. Poté jenom Hajduly dajduly, někteří pod širákem a někteří ve stanu šli spát.
Za kolej Zmijozel napsal Misha a Kameník.
Přepsala Bertička <3.
Erička nakreslila ilustrace.

23.07.2019
Čerstvé zprávy denního věštce
Milý suchonožní deníčku, já a zase já, Elsa Vyskočilová.
Dnes ráno nás již potřetí vzbudil Štofi, urostlý a svalnatý mladík, překypující energií a nehynoucí láskou k makakům. Na rozcvičku toho dne Štofi nastupoval v obzvláště uplých kraťáskách a makačky se toho dne červenaly dvakrát víc, protože jeho svaly dnes vystupovaly extra moc. Dále bych chtěla upozornit na několik zpráv z Denního věštce:
Koupání dnes bylo opravdu trapné a nepříjemné, makaci ho stále flákají a již zasmrádají.
Rusovlasá kuchařka z Prasinek se dnes zmohla na pár gumových rohlíků.
Hra v Zapovězeném lese byla příliš dlouhá, únavná a nedostatečně promyšlená, papírky byly trapně bílé, Štofi paralyzoval makačky oslňujícím během, makačky odevzdávaly papírky dobrovolně.
Makačku postiženou migrénou přenášel na ošetřovnu Aram (profesor Querkus). Štofi po něm nerudně zahlížel. 
Těstoviny se k vepřovému moc nehodí, Bradavice jsou na mizině, kuchaři šetří. Maso zdálo se trochu zasmrádlé, šlachovité, co přijde večer?
Papírky na odpolední hře byly světle zelené, hrozné, bílá zřejmě došla. Stanoviště Bradavických profesorek byla prázdná, stanoviště Arama a Štofiho zažívala nevídaný nápor. Makačky jsou nyní rozdělené do dvou táborů, vytáhlý a silný Querkus, nebo steroidy vyhnané svaly toho šampónka z Wulfricu. Dnes míchaný lektvar lásky se zvrhl v katastrofu, chlapci místo poblouznění zažívají velmi znepokojující stavy, někteří z nich jedli uleželé myši.
Slavnostní oheň zapálen ještě za světla – efekt mizerný. Povýšeno několik bradavických studentů, povyšovací ceremoniály vskutku podivné, školník Filch znovu zavádí tělesné tresty?
Na další zpravodajství z pera Elsy Vyskočilové se můžete těšit v příštím čísle.
PS: K večeři se na stolech objevila mastná oranžová voda, Bradavice krachují!
Já a zase já, Elsa Vyskočilová.

24.07.2019
Milý deníčku, do kterého se zapisují zážitky Suché Nohy. Byl den plavby a ¼ tábora spala pod širákem. ¾ (logicky) spaly ve stanu. 24 makaků se šlo koupat a 3 šli pro rohlíky. K snídani koupili 120 rohlíků. Poté se hodně spěchalo. Bylo potřeba sbalit 17 stanů, 35 karimatek, 35 spacáků, 9 celt, 1 plachtu, 1 žrac a 1 spac. Vše bylo zabaleno ve 27 makačích taškách a 8 kapitanátních. Kouzelňáky byly ve 13 hobocích. Ve 2 hod. odplula naše 10 plavidlová posádka obsahující 4 kánoe a 6 pramic. Naše flotila jela jenom 1 jez, ale zase 20 kiláků. Jeli jsme 4 hod. a 27 min. +- a dojeli jsme tedy okolo 6 hodiny. O 120 minut později byla véča. Byla sekaná s bramborovou kaší. Po véče jsme si sedli na 6 klád, 1 lavičku a 1 prkno. Kapitanát seděl na 9 hobocích + 1 zpěvník pro kytary. Pak jsme zahráli Hajduly a zalehli do 14 stanů.
Za posádku číslo 2 Radim.

25.07.2019
Milý SN deníčku,
tento den byl opravdu extrémní. Ráno jsme vstali za svitu slunce, poté následovala jako každý den extrémní rozcvička se Štófim, až na pár změn – makáčkům nalhali, že jdeme do sprch, ale místo sprch jsme šli do extrémně ledových vodopádů. Po návštěvě jakože sprch následovala chlebánková snídaně. A protože bylo extrémní vedro, tak jsme hráli nějakou extrémně extrémní hru, která spočívala v tom, že si makaci lili vodu ešusama na hlavu. Až jsme dohráli tuto mokrou, ale osvěžující hru, tak Terka P. přinesla maličké barevné balónečky, které jsme měli za úkol naplnit vodou. A jak se řeklo, tak jsme učinili. Balónky sloužili na vodní hru, hra se hrála takhle – byly vždy 2 týmy po 4 naproti sobě, každý tým měl 1 celtu a balónek si házeli mezi sebou. Pak byl obídek, který vařili šikovní makaci jako zkoušku na člunaře (Kameník a Pablo). Po obědě jsme si extrémně rychle zabalili saky paky a vyrazili na lodičkách do Boršova. Cesta byla plná vodních radovánek a slunečných paprsků. No a pak jsme dofrčeli do Boršova a tam jsme čekali extrémně dlouho na vlak. Po extrémní dlouhé době vlak přijel a šli jsme do tábora, kde nás čekala lahodná večeře – nějaká rýže se slizkou kůží v rajčatovém nálevu (ne, byla to celkem mňamina). Poté následovalo zpívání u ohně a pak už jen Hajduly dajduly a šlo se spát.
PS: ten extrém v noci už patří do 2. dne.
Za Nebelvír extrémně to napsala Erika a Berta.

26.07.2019
Milý suchonožní deníčku. Brzy po půlnoci započala strašidelná bojovka. Po této bojovce jsme šli spát. Ráno makáčky probudil profesor Štofis Walafriel z Wulfricu. Profesor Štofis nám udělal náročnou rozcvičku. Po rozcvičce jsme si mohli vybrat, jestli půjdeme do sprch nebo do řeky. Velmi dobrou snídani v podobě chleba s marmeládou nám připravil Nebelvír. Po této dobré snídani jsme šli do lesa sbírat smůlu a chrastí na louče a slavnostní oheň. Jelikož bylo velké horko, makáčci se šli vykoupat do řeky. Poté byl velice dobrý oběd v podobě polévky, který nám ukuchtili Maty a Radim. Oběd se snědl a hurá na velkou hru. Byla velmi vyčerpávající a náročná, ale dobře promyšlená a zábavná. Po velké hře jsme šli chytat slizkého hada Naghiniho, kterého chránil jeho společník Slizíny. Poté, co jsme chytili Naghiniho, byla dobrá večeře, která všechny makáčky nadchnula. K večeři byly tortilly. Po večeři následoval poslední slavnostní oheň, jehož ohnivci byli studenti ze Zmijozelské koleje. Zmijozel vyhrál celotáborovou hru. Gratulujeme Zmijozelu. Na slavnostním ohni bylo vyhlášení, kdo vyhrál, a také povyšování. Do hodnosti plavčíka byli povýšeni tři plavčíci – Anička a Vilda z Nebelvíru a Kája z Wulfricu, 1 lodník – Tomíno z Mrzimoru a 2 člunaři – Maty z Nebelvíru a Pája z Mrzimoru. Vše dopadlo dobře až na to, že si jeden z ohnivců spálil ruce. Potom už jen Hajduly dajduly a dobrou noc makáčci. Zítra hurá domů.
Za bradavickou kolej Wulfric napsala Kája za pomoci Tomáše z Havraspáru.

27.07.2019
Milý suchonožní deníčku, ano je to tady, nejméně oblíbený den mezi makaky – ODJEZD :(. Ráno nás vzbudil Štofiho hlas: „Makáčci, vstávat, do plavek.” Všichni se nějak vyhrabali ze stanů nebo z bivaků. Poté následovala rozcvička a koupačka ve Vltavě a ne ve „sprchách”. 
Snídaně byla výjimečná, neboť jsme neměli rohláky neb chléb, ale vánočku namazanou podle chuti.
Následovalo rychlé balení, aby nic nezmoklo, protože se blížila buřina. Začalo kapat a ne všichni makaci měli sbaleno. Některé stany zmokly, ale obratnější makaci měli suché stany a obaly. Potom se už mohl balit erár, ale začalo ještě více pršet, a tak se většina makaků schovala pod plachtu a hrála některé zábavné, pro některé makaky nové hry. Když přestalo pršet, mohli makaci znovu začít balit erár. Na erár přišly lodě s hoboky. Potom se všichni sešli u kiosku a naobědvali se. Po obědě byla dlouhá cesta do Třísova, abychom mohli naložit baťohy do autobusu a vyjet.
Jeli jsme dlouho a cesta byla pro makaky i kapitanát namáhavá. (Většinu jsem prospal). Všichni makaci se těšili na rodiče a domů. Během zastávky na Benzině jsme viděli známého youtubera DATLA. Ale cesta pokračovala, a tak jsme jeli dál. Po dalších hodinách jsme se dostali do Prahy. Na Hl. nádraží se všichni makaci setkali se svými rodiči. A to je konec tábora, milý suchonožní deníčku.