Vltava 2018 – deníček III. turnusu
Mezinárodní školení tajných služeb ve výcvikovém kempu SN 2018
Posádky:

 • 1. posádka, Izrael, Hvězdy Izraele: HONZA, Lenka, Majda, Kuba, Klára; kapitán: Štěpka J.
 • 2. posádka, Anglie, Čajoví špioni: PETR, Terka K., Bára, Matěj, Dan; kapitán: Štěpka F.
 • 3. posádka, Rusko, Transsibiřští špioni: VĚRKA, Sam, Lída, Zoe; kapitán: Cipís
 • 4. posádka, Irák, Bořiči míru: ZUZKA, Toník, Terezka T. Kamča, Martin; kapitán: Venca
 • 5. posádka, Slovensko, Tajní medvědi z Tater: PRŤKA, Janča, Štěpán, Nela; kapitán: Vašek
 • 6. posádka, Česká republika, H.L.A.V.A (=Hlavní Linie Vládní Agentury): HANI, Tonda, Viky, Luc-ka, Anička; kapitán: Mlyeko
 • 1. den 28.7. 2018
  Ráno jsme se v 8:30 sešli na Hlavním nádraží. Poté jsme se přesunuli nahoru k autobusu a se zpožděním odjeli po 9. hodině. Po dlouhé cestě a zdolání kolony jsme konečně dorazili na místo. Potom přijely lodě a rozbili jsme tábor. Poté jsme se šli koupat a hráli jsme seznamovací hry. Nakonec jsme si našli a nařezali pár klacků na opékání buřtů a v dlouhých rukávech a nohávech jsme se rozdělili do posádek. Zazpívali jsme Amazonku, Babylon, Blízko Little Big Hornu, Budku, Cizince, Hlídače krav, Kládu a další písničky na dobrou noc a šli jsme spát.
  Za Hvězdy Izraele Lenka
  2.den
  Ráno asi okolo 8:50 jsme vstali poté nás čekala ledová koupel v naší oblíbené Vltavě. Po usušení a obléknutí do suchého jsme si dali snídani a vyzubili jsme se. Rozdělili jsme si pádla a vestičky a šli jsme na různé stanoviště. Někdo byl na lodi, někdo psal tajnou zprávu se Zuzkou, další museli projít minovým bludištěm se Štěpou J. a poslední výcviková disciplína byla utvořit určitý geometrický tvar se Štěpou F. K obědu nám kapitanát uvařil výborný buřtguláš na posilněnou, protože pak jsme vyrazili pěšky do Vyššího Brodu, ze kterého jsme jeli zpátky do tábora. Po příjezdu do tábora nás čekaly brambory, ale tentokrát už ne ty škrábací jako dopoledne, teď už ty míčový. Mlyeko to všem natřel (jako vždy) a potom nás svolal na večeři, ke které byly boloňské těstoviny. Večer jsme si zazpívali pár písniček, řekli si výsledky a šli spát.
  Za Čajové špiony Petr
  3.den
  Ráno nás vzbudil obvyklý hlas Mlyeka, ale pořádně nás probudilo až studené koupání ve Vltavě. K snídani byly rohlíky s ramou a marmeládou či povidly. Po snídani jsme si začali uklízet ve stanu a balit je a postupně i celý tábor. Ještě před odjezdem jsme si dali tatranku a broskev, rozdělili si lodě a vyrazili směrem ke kempu „Na trojce“. Po pár hodinách plavby jsme se zastavili a služební posádka nám namazala chleby s česnekovou pomazánkou. Všichni jsme se vykoupali, odpočinuli a vyrazili dál, rovnou do nového tábora a poté jsme šli hrát hru na přísloví. Přísloví byla napsána vědeckým jazykem a my jsme je museli přeložit do klasických českých přísloví. Přitom jeden člen posádky byl v táboře, kterému jsme měli pantomimou předat. Hru jsme hráli celkem dlouho a proto jsme si hned došli pro ešusy a dali si výbornou čínu s rýží, kterou nám připravili Majka s Tomášem s pomocí zbytku kapitanátu. Po večeři jsme měli nějaký čas na zkoušky a poté jsme se oblékli do dlouhých rukávů a nohávů. Po zazpívání pár písniček a oznámení výsledků z hry s příslovími jsme se šli vyzubit a spát.
  Za Transsibiřské špiony Věrka a Zoe
  4.den
  Jako každé ráno jsme se šli vykoupat do ledové koupele. Posnídali jsme housky a rohlíky s másle a odstartovali další DPH. První aktivita bylo školení agentů v šesti disciplínách a to topografie, spojařství, zdravověda, analytika, střelba a prolízačka u Cipíse (průzkumnictví). Majka s Tomášem s pomocí mě, Jany, Lenky a Zoe připravili výborné knedlíky s masem. Při školení jsme nasbírali šest předmětů, které jsme využili při další hře a uvařili jsme čaj. Pak jsme povečeřeli polévku a puding. A šli jsme hrát teréní pexeso. S dlouhými rukávy a nohávy jsme si zazpívali u ohně a po ukolébavce šli spát.
  PS: Prohodili jsme oběd s večeří. Za bořiče míru Kamča
  5.den
  Ráno jsme se vzbudili studenou koupelí v řece Vltavě a posnídali conflakes s mlékem a čaj. Po snídani jsme zamířili s Cipísem a s Vaškem do lesa na nějaké dřevo. První dnešní hra se konala v lese a na kousku louky, při které jsme hledali šifry, vyluštili je a ukázali je Ditě. K obědu byl výborný karbanátek s bramborovou kaší a okurkový salát, za který vděčíme Majce a Tomášovi. Po obědě jsme šli zjistit, co bylo za obrázky ve včera nasbíraném teréním pexesu a šli jsme říct, jak by se měl správně chovat tajný agent. Po dostání agentských kartiček jsme se přesunuli na další hru a to se zdravovědou, topografií, spojařstvím, analytikou a s průzkumnictvím. Každý z posádky složil na každém stanovišti jakousi zkoušku, která mu byla označena na kartičkou. K večeři bylo výborné vepřové maso na paprice s houskovým knedlíkem. Po večeři si někteří dodělávali zkoušky a ti starší a zkušenější z nás postavili slavnostňák, při kterém byli povýšeni Lída, Terezka, Štěpán, Martin a Sam do hodnosti plavčíka. Zazpívali jsme si pak ještě pár písniček a dobrou noc a šli spát.
  Za Tajné medvědy z Tater Jana
  6.den
  Po ranní koupeli a marmeládové či nutellové snídani si všichni makaci sbalili věci a pod Vencovým, Zuzčiným a Petrovým vedením i erár. Pak následovaly perníčky, na které se všichni moc těšily, nalodili jsme se, vedoucí se poradili a vyjeli jsme směrem Zubří louka. Cestou jsme se na oběd zastavili na Pískárnách, kde jsme se najedli rohlíky s vajíčkovou pomazánkou a zeleninou. Po sjetí jezu Větřní u Papíren následovala cesta k uzavřenému jezu u Papouščí skály, který jsme museli sjet po druhé straně, takže sjezd absolvovali jen ti nejodvážnější. Po vylodění v Novém Spolí jsme se převlékli a pokračovali přes Český Krumlov pěšky na Zubří louku. Cestou jsme měli však zastávku v oblíbeném, vyklimatizovaném a splachovací záchody obsahujícím Tescu. Po příjezdu na Zubří louku jsme si postavili stany a dali si špagety se sýrem či kečupem. Pak zaznělo pár písniček, přivítali jsme novou návštěvu – Ladu se psem Deli, vymýšleli krycí jména, odevzdali vyzdobené posádkové deníčky a šli spát.
  Za H.L.A.V.A Hani
  7.den
  Ráno, když kapitanát pocítil, že už je čas vstávat, Cipís zakřičel „BUDÍČEK“ a všichni jsme šli do plavek. Ve Vltavě je hodně vody, což je super. Po převléknutí byla marmeládová snídaně. Po snídani naše kroky směřovaly do lesa na hru s tajnými informacemi. Pak jsme šli sbírat borůvky. Všude jich bylo spoustu. Po asi hodině sběru Dita zavelela k návratu do tábora. V táboře už čekaly ještě neuvařené knedlíky od Majky s Tomáše. My jsme k nim přidali ještě nasbírané borůvky a Mlyeko uvařil knedlíky. Byli moc dobré. Po dlouhém poledním klidu se hráli majáky. Zuzka, Sam, Honza, Prťka a Petr byli úplně mokří. Poté se hrála jakoby „ŠTAFETA“. Spočívalo to v tom, že se z každého týmu vyberou 3 odvážní, stateční a rychlí členové, kteří u Raků (u jejich tábora) navléknou do vestiček, sjedou řeku až ke hrázi a běží zpět. Po náročné a mokré hře nám na večeři naservírovali bramboračku s chlebem. Po tomto vydatném jídle jsme šli do dlouhých rukávů a nohávů. U ohně jsme zjistili, že musíme znovu vylosovat MRAKOMORA, protože Terezka byla sama jediný mrakomor. Novými detektivy jsou Petr, Hani a Mates. Lenka nám zahrála pár písniček na Ukulele a po ukolébavce jsme šli spát.
  Za Hvězdy Izraele Majda K.
  8.den
  Po zakřičení „BUDÍČEK DO PLAVEK“ a vykoupání v ledové Vltavě jsme se šli nasnídat. Po snídani jsme si objasnili tajemný zvuk který jsme slyšeli večer. Dozvěděli jsme se že nedaleko našeho tábořistě spadlo letadlo. A tak jsme šli prohledávat místo dopadu a objevovat důkazy. Zjistili jsme že na místě dopadu se nalézá zelená, nebezpečná hmota. Potom jsme šli na oběd ke kterému bylo maso na česneku s rýží. Kvůli hroznému horku část tábora odpadla. Po obědě následoval dlouhý polední klid. Když skončil polední klid zamířili jsme do lesa, kde jsme ze sezbíraných papírků složili vzkaz napsaný morseovkou ve které bylo zašifrováno že máme hledat modrou tašku s materiálem na zbraň na křižovatce poblíž patníku. Všechny posádky morseovku vyluštili a tašku našla posádka číslo 2. Po návratu do tábora se šlo hrát Casino které vyhrála posádka číslo 6. K večeři byly chlupaté chleby. Přesunuli jsme se k ohni kde nám Štěpka zahrála pár písniček a vlády se chopili makaci.
  Za Čajové špiony Bára
  9.den
  Makačák začal příjemným pozdním vstáváním a cornflaky s mlékem. Poté si každý zvolil svůj program. Někomu bylo špatně a ležel, jiný si zdobil tričko nebo chytal ryby. Velmi brzy po snídani byla svačina – banán. A za chvílí už byl výborný oběd – těstoviny se sýrovou omáčkou. Pak si každý dělal, co chtěl, po nějaké době následovala svačina ve formě broskví a po delší době i večeře – párky v rohlíku. Ještě před předáním vlády kapitanátu vedoucí řezali stromy na druhém břehu, a posílali nám je po proudu. V naší zátoce ho kluci chytali a vytahovali na břeh. Poté jsme poklidili tábor, usedli k ohni, předali vládu kapitanátu a zazpívali pár písniček. Detektivové už odhalili prvního mrakomora Majdu a po Hajduli šli spát.
  Za Transsibiřské špiony Věrka
  10.den
  Ráno jsme se jako vždy vykoupali v ledové koupeli a poté následovala snídaně ve tvaru výborné buchty a croasantů. Poté jsme si zabalili kouzelňáky a vyrazili jsme do Krumlova. Než jsme však došli na náměstí dali jsme si na parkovišti svačinu. Když jsme došli na náměstí vysvětlili nám hru která se jmenovala dědeček měnil až vyměnil. Každý skončil jinak někdo např. se vstupenkou na hrad. Když jsme se opět sešli na náměstí hromadně jsme se odebrali k obchodu do Spolí. Odtamtuď jsme odjeli na lodích zpět do tábora. Poté jsme si narychlo začali uklízet stany a nakonec jsme zjistili že přijede kontrola. Před večeří jsme těsně prohráli ve fotbale s raky. K večeři byl výborný od Majky a Tomáše. Potom jsme si zazpívali pár písniček a šli spát.
  Za Bořiče míru Kamča
  11.den
  Po obvyklé ranní koupeli jsme se nasnídali chlebů s marmeládou a představili jsme si již včera odevzdané zbraně na ničení slizu. Poté jsme zamířili do lesa a snažili jsme se ho zničit zbraněmi. To ale nefungovalo a tak jsme napsali morseovkou zašifrovanou zprávu a odevzdali ji tajné agentce Ditě. Po chvíli jsme uslišeli, že si musíme koupit protilátku ze speciální bílé papírky, které jsme přenášeli z jedné hromádky do svého šátku pomocí brčka a vlastního dechu. Po získání peněz jsme si za ně koupili roušku, rukavice a zkumavku s látkou na zničení slizu. Po stříknutí speciální látky na sliz, sliz zvláštně zmodral a tak byl zničen. Poté jsme zamířili na oběd – uzené maso a bramborová kaše. Po obědě následoval polední klid a pak jsme zamířili do bazénu, kam se všichni moc těšili. Po vykoupání a řádné higieně jsme zamířili do Tesca a pak jsme se vrátili do tábora na večeři, ke které byly bramborové placky se špenátem. U ohně se vyhlásily hry, zazpívalo se pár písniček a šlo se spát.
  Za Tajné medvědy z Tater Jana
  12.den
  Po obvyklé ranní ledové koupeli a neobvyklé cornflakové snídani jsme první šifrou zahájili další DPH. Po vyluštění, že nám brzy tajná spojka vrátí naše agentské průkazy jsme začali řešit další úlohu. Vypadala velmi jednodušše ale,zdání někdy klame. Měli jsme odpovědět na pár otázek k obrázku se čtyřmi táborníky. Abychom stále jen nepřemýšleli, vymyslel nám kapitanát fyzicky a v některých případech psychicky náročnější hru. Měli jsme za úkol ve 4 na jedné kánoi sjet úsek od račího vstupu do vody k nám a to co nejrychleji. Pak jsme se s ešusy přesunuli pod dub a naplnili se pórkovou polévkou a pudinkem. Pak následoval dlouhý polední klid, cachtání se v ledové řece a pak nástup na další hry. Nejdříve Petrova hra se šátky, krycí jména, hledání kovových součástek letadla v lese, neoblíbené sudoku a Petrovy piškvorky. Pak jsme se najedli výbornou rajskou omáčkou, usedli jsme k ohni, vyhlásili všechny dnešní hry a dlouho zpívali, protože jsme se pak tmavým lesem vydali pro své agentské průkazy. Podle lightsticků jsme došli na rozcestí. Kde jsme si vyzvedli své průkazy a podepsali se svými krycími jmény. Poté jsme se vydali zpět do tábora, kde jsme ulehli do spacáků a šli spát.
  Za H.L.A.V.A Hani
  13.den
  Jako vždy jsme začali ledovou koupelí. Po té následovala marmeládovo – povidlová snídaně a balení. Když jsme se zbalili, zamávali jsme Zubří louce a vyrazili směr Dívčí Kámen. Úspěšně jsme sjeli jez na Zlaté Koruně a potom si dali oběd – rohlíky s májkou a okurkem. Pak už jsme vesele pokračovali v plavbě. Viděli jsme spoustu šutrů a stromů v řece, ale stejně jsme občas narazili. Když jsme přijeli do tábora pod Dívčí Kámen, začali jsme stavět stany. Po dostavění celého tábora jsme k večeři dostali výborná pečená kuřata od Tomáše. V dlouhých rukávech a nohávech jsme zazpívali pár písní u ohně a šli spát.
  Za Hvězdy Izraele Majda K.
  14. den
  Po budíčku, jsme se odebrali do KŘEMŽSKÝCH LEDOVÝCH sprch. Když jsme se nasnídali čerstvích rohlíků s marmeládou, vyrazili jsme na hrad. Tam jsme si přečetli něco z historie hradu a pokračovali dál k restauraci HAMR. Po vrácení do tábora na nás čekala čočka s uzeným masem. Jelikož pršelo, věčina makaků si zalezla do stanů. Po delším poledním klidu jsme se dozvěděli že bude závěrečná táborová hra. První vyrazila posádka číslo jedna a další posádky vyráželi po sedmi minutách. Ha spočívala v tom že jsme běželi po fáborkách a do deníčku jsme překreslovali přísloví znázorněná obrázkem přičemž nám byl měřen čas. Když jsme doběhli do jeskyně kde na nás čekaly Dita se Zuzkou, stopnul se nám čas za běh a započal za luštění přísloví. Vyluštěná přísloví jsme přepisovali do tabulky ze které nám vycházela tajenka. V tajence vyšlo že pilot přežil ale potřebuje transport a ošetření. Pilot se nacházel na konci jeskyně ve které jsme se všichni schovávali před deštěm. A tak ho silní chlapci naložili na záda a i přes pilotovi vzlyky a složitý terén donesli až do tábora. Potom si každý mohl dělat co chtěl. Někteří makaci spali, dodělávali zkoušky a tak dál. Potom už byla večeře v podobě vynikajících kuřecích řízků s kaší a mrkvovým salátem. Po večeři už se začal připravovat slavnostňák při kterém byla povíšena spousta plavčíků, lodníků, člunařům a hlavně dva kormidelníci – Petr a Zuzka. Také byli povíšeni dva bocmani – Štěpánka F. a Vašek B. a Venca na Kapitána. Potom se odhalil mrakomora tajný přítel zahrálo Hajduli a šlo se spát.
  Za Čajové špiony Bára

  ANKETA makaků:
  – nejlepší makak: Kamča ///////, Zuzka //////, Petr //, Prťka //////, Bára /, Viky /
  – nejlepší vedoucí: Vašek F. //////////, Štěpa F. //////, Mlyeko ////, Cipís ////, Zajda /
  – nejlepší písnička: Lokomotiva //////////, Marie /////, Tereza //, Petěrburg /, Vodácká holka /, Pochod marodů //, Včelín //, Amazonka /
  – nejlepší jídlo: bramborová kaše s řízkem /////////////////////, grilované kuře //, párek v rohlíku ///, uzený /
  – nejlepší tábořiště: Zubří ///////////////, Dívčák /////, Na Trojce /
  – nejlepší etapa: krumlovská ///////////////, na Dívčák ///////, do Spolí //
  – nejlepší den: makačák ////////////////, bazén /////, poslední /
  – nejlepší hra: Krycí jména ////////////////////, nošení bílých papírků /
  – nejhorší hra: závěrečná ////////////, sudoku ////, na přísloví ////, sjezd kánoí //
  – nejhorší kadibudky: Na Trojce /////////////////////////
  – nejlepší kadibudky: Zubří ///////////////, Dívčák ///////
  – nejlepší návštěva: Míša ///////////, Matýsek ////////, Terka ///, Marťa /, Zdeněk /

  Lodní deník pečlivě a včetně všech stylistických i gramatických chyb přepsala Hani.