Lodní deník III. turnusu
HP 2017 aneb Letní škola čar a kouzel

1. posádka, zelená kolej, Lidožraví bazilišci: HONZA, Hani, Bára, Tonda.; kapitán: Mlyeko
2. posádka, bílá kolej, Hranatí kotlíci: VAŠEK, Matěj, Toník, Kamilka, Eliška; kapitán: Štěpka J.
3. posádka, žlutá kolej, Schlaue Hüttchen-spar: ŠTĚPKA F., Adrian, Lenka, Lada; kapitán: Zajda
4. posádka, červená kole, DiPeZoJaPa: PETR, Zoe, Jana, Patrik; kapitán: Dita
5. posádka, modrá kolej: Fénixovo společenstvo: PRŤKA, Věrka, Lucka, Radka, Anička; kapitán: Vašek

1. den 29.7.2017
Na tento den se těšil každý kouzelník z naší školy čar a kouzel na Vltavě, kterou pořádá Suchá noha.
V 8:30 jsme se všichni sešli na nástupišti 9 a ¾ na Hl. nádraží v Praze. Po příkazu Cipíse „Makak! K autobusu!“ jsme se odebrali ke kouzelnému autobusu vyzdobenému Vaškem a Honzou. Cesta byla dlouhá a náročná, ale přesto zábavná. Dorazili jsme na naše tábořiště, vynosili věci a postavili tábor. Před večeří si každý vykouzlil svůj klacek (kromě Kamči, která si vykouzlila rovnou kovový opékač buřtů). Navečeřeli jsme se, dostali jsme informace od kapitanátu, rozdělili se do posádek, zazpívali pár písniček a šli spát.
Za červenou posádku Zoe a Péťa :-)

Brumbálův uvítací proslov:
Je mi opravdovým potěšením vás tu všechny dnes přivítat. Sešli jste se tu na naší Letní škole čar a kouzel, abyste se naučili spoustu nových věcí, potkali nové čarodějky a kouzelníky a abyste se utkali v soutěži pěti kolejí o Pohár kouzelníků. Jsem si jist, že to pro vás bude zcela mimořádný zážitek.
Všechny vás čekají drobné dílčí úkoly, které prověří vaši bystrost, rychlost i odvahu. V soutěži o Pohár kouzelníků se pak jednotlivé koleje utkají ve třech velkých úkolech.

Úvodní píseň Moudrého klobouku z Vltavy před rozdělováním do jednotlivých kolejí:

Zdá se vám, že jsem ošklivý
– myslete si, co chcete,
chytřejší klobouk, než jsem já
na světě nenajdete.

Nechte si svoje buřinky
i své klobouky z plsti –
jsem moudrý klobouk z Vltavy,
jenž vám nic neodpustí.

Každému vidím do duše,
vím, z jakého je těsta –
nasaď si mě a řeknu ti,
kam povede tvá cesta.

Možná tě čekaj´ U BÍLÝCH
tam mají chrabré srdce;
odvaha, klid a rytířskost
jdou u nich ruku v ruce.

Nebo tě čekaj´ U ŽLUTÝCH:
máš jejich mravní sílu,
jsou čestní a vždy ochotní
přiložit ruku k dílu;

či možná kolej ZELENÝCH,
pokud máš bystrou hlavu,
tam důvtipní a chápaví
vždy najdou čest a slávu.

Nebo to bude U MODRÝCH
kde nastane tvá chvíle –
ti vždy běhají ze všech sil,
by došli svého cíle.

Anebo kolej ČERVENÝCH,
ta výdrže si cení.
Tvá vnitřní síla žene vpřed
i ty, kde vůle není.

Nasaď si mě a neboj se
(jen vlastní strach tě leká)!
Já, moudrý klobouk z Vltavy,
ti řeknu, co tě čeká!

2. den
Druhý den jsme se ráno šli vykoupat a následovaly housky s marmeládou. Po snídani jsme vyrazili na krátký výlet na hard Rožmberk, kde jsme navštívili katovnu. Tam nás prováděla příjemná paní, která nám ukázala, jak se používaly starodávné mučící nástroje. Odvážlivci si i některé nástroje vyzkoušeli a nakonec jsme i uslyšeli Mlyeka chrochtat. Vrátili jsme se do tábora, kde nás čekal k obědu buřtguláš. Po obědě následoval krátký polední klid, při kterém jsme si zabalili věci do kouzelňáčků a vyrazili jsme pěšky do Vyššího Brodu. Mezitím, co jsme byli na cestě, Mlyeko, Tomáš a Zdeněk jeli nakoupit a když jsme tam dorazili, dali jsme si meloun a perníky. Po svačině jsme si rozdělili lodě a vyrazili jsme na vodu. Během etapy jsme sjeli tři jezy, až jsme dojeli do tábořiště pod Rožmberkem. Tam na nás čekala večeře těstoviny s boloňskou omáčkou. Po večeři jsme hráli krátké brambory, poté Zajda zavolal dlouhé rukávy, nohávy a k ohni. U ohně každá posádka představila svůj název posádky a odevzdala deníček. Po pár písničkách se rozdal mrakomor a tajný přítel. Když se zahrálo Hajduli dajduli, šel si každý vyčistit zuby a spát.
Za Fénixovo společenstvo Věrka a Prťka
PS: Tu noc zemřelo ještě hodně lidí.

3. den
Po ranní studené koupeli jsme zabalili tábor a po svačině v podobě melounu a perníčků vyrazili směrem druhé tábořiště. Cestou jsme měli housky s oblíbenou česnekovou pomazánkou, které jsme zpořádali v Branné. Do kempu Vltava jsme dorazili mokří z vodních bitek, ale celí a spokojení. Postavili jme si stany a pod vedením Petra postavili i žrac. Poté jsme si vybalili tašky, které nám dovezl Nissanem Mlyeko s Tomášem, rozloučili se s Cipísem a zchladili se ve Vltavě. Pak následovala večeře – rýže se zeleninou a masem, oheň s vyhlášením bodů za posádkové deníčky, pár písniček a losování nového mrakomora a nakonec Hajduli a šlo se spát.
Za Masožravé bazilišky Hanka

4. den
V 8:30 po zařvání: „BUDÍČEK!“ Jsme se šli vykoupat do lededové řeky. K snídani jsme měli housky s marmeládou a potom nám Dita oznámila, že dnes bude den plný her. První hra byla že jsme si měli každý vyrobit vlastní hůlku a každá posádka svojí vlajku. Na strmém kopci si každý našel klacek a pak vyřezával do hůlky ornamenty. Když jsme to měli hotové za každou posádku se hůlky i vlajka hodnotili. Po první hře jsme začali hrát druhou hru – kde jsme po posádkách chodili na různá stanoviště. U profesora lektvarů u Zajdy jsme míchali lektvary. U profesora Vaška jsme se učili obranu proti černé magii a u profesorky Kačíka jsme se učili o kouzelných zvířatech v půlce hry jsme měli oběd: k obědu byla rajská. Po obědě jsme se šli koupat a pak jsme šli k profesorce Ditě která nás učila různé šifry. Pak ke Štěpce která nás učila o bylinkách a potom jsme se šli zase koupat. Po koupání jsme hráli hru ve které hráli dvě družstva která měla červené tričko a misku které běželi namočit do řeky a vyždímat do misky. Když měli misku naplněnou až po okraj dřív než protihráči tak vyhráli. Potom jsme měli svačinu perníčky. Po svačině jsme hráli kouzelnické zápasy. Ty fungovaly tak že se postavili dvě družstva naproti sobě a vždycky jeden ze družstva se postavil druhému a začal říkat kouzlo a druhý hráč musel vždy kouzlo odvrátit protikouzlem. A tak to pokračovalo dokud jeden z protihráčů neřekl protikouzklo a tak se musel prostřídat s dalšími členy posádky. Když tato hra skončila šli jsme se koupat. Po koupání jsme šli na večeři – k večeři byla polévka (kuřecí vývar) se zeleninou a po večeři jsme šli zpívat. Zaspívali jsme Hajduli Dajduli a šli jsme spát.
Za Hranaté kotlíky: Kamča, Toník a Matěj

20 kouzel a jejich protikouzel 1. úrovně:
bzukus – ťukus; štaflikus – špagetare; rumcajsum – cipiskusare; pytlikularis – ferdatum; emanueloza – makopanenkare; gargamelum – azraelus; xenibalda – wilibaldo; edudantis – fraucimoris; bobare – bobekare; taťuldus – hurvinare; paparum – bumbaliosa; škatulare – ednusbednus; babajagare – ivanochrabrare; bumbacare – reparo; veslare – padlare; karimatkare – pacakus; sudbarelus – hobokus; kotlikare – lektvaris; derivatum – integrare; inferno – paradiso.

5. den 2.8. 2017
Ráno jsme se po zařvání „budíček“ a pár ran pádlem šli vykoupat do ledové vltavy, jako každý den. Ke snídani jsme měli pro změnu „Nutellu“ s rohlíkem. Po této výborné snídani jsme si šli sbalit. Po zabalení našich věcí a kouzelňáků jsme zabalili i erár a potom po vyklizení tábora jsme měli svačinu ve složení jablko nebo nektarinky a tatranku. Když jsme dojedli, nalodili jsme se. Cestou nás čekalo hodně překážek – 2 jezy a pomatený a nemotorný malý kajakář (který patřil do jiného tábora kde se opičili po zajdově přezdívce) a poškrábal nám zelenou prámku. Po zdolání těchto překážek jsme dorazili do Spolí. Ze Spolí jsme po vykoupání a vajíčkové pomazánce vyrazili přes Český Krumlov na nákupy do Tesca a po nákupech nových zásob jsme vyrazili na Zubří. Když jsme dorazili a postavili si stany, pod vedením Petra a s pomocí Adriana, nás Hanky, Báry a dalších pomocníků jsme postavili žrac. Po dostavění tábora jsme měli večeři. Byli makaróny, kečup a strouhaný sýr. Po umytí nádobí jsme šli k ohni a zazpívali si pár písniček, pak si přečetli deník a zazpívali si hajduli Pak jsme šli spát.
Za Schlaue Hüttchen-spár Lada a Lenka

6. den 3. 8. 2017 Zubří – Den plný her
Dneska jsme se po známém „BUDÍČKU“ odebrali do „studené“ Vltavy a potom na chleby s marmeládou, které mazala posádka č. 5. Po snídani jsme pracně vystoupali na kopec a tam na nás čekala první hra, která spočívala v postavení akvaduktu (dráhy pro kuličku). Tuto hru vyhrála posádka č. 5, která měla dráhu dlouhou 19 a 2/3 klacku. Druhá hra spočívala v přenesení „Lichozoba“ přes území „Lichoplašů“. Přesunuli jsme se na hru „balónky“, při které jsme měli strefovat balónky přivázané ke zvířátkům. Šlo to až po masu, knedlíkách s okurkou nebo zelím, kdy jsme používaly k házení kameny. Po svačině jsme luštili šifru a hledali draka, kterému jsme kradli vejce a potom jsme luštili Palindromovou šifru (z každé věty prostřední písmeno: jelenovi Pivo nelej). Potom následoval kouzelnický souboj 1. a 2. úrovně, který fungoval stejně jako 1. úroveň. K večeři jsme měli topinky maso a salát. A jak je známo, po ohni a hajdulus dajdulus se šlo spát.
Za Fénixovo společenstvo Lucka a kousek Radky
P.S. Jeden z autorů se zaručuje pravopisnou správností textu.

PALINDROMOVÁ ŠIFRA: Jelenovi pivo nelej. Lež ožel. Jed, Ivo, jogurt a tatru gojovi dej! Kulema mávává mameluk. Šípovi pivo piš. Mílo, v jámě máj volím. Eso v nose nes on vose. A laň s vědomím oděv sňala. Na pile se veselí pan. I švec šil Elišce vši. A spi v zajetí v lese vesel, vítej a zvi psa. Krmen i na mekání, pan Slabý housle o Elsu ohýbal s napínákem. Ani nemrk’. Kecá Fin. Obral o dolar Bonifáce K. Pak odevzdaně nadzved‘ okap.

10 kouzel a jejich protikouzel 2. úrovně:
čaromaro kouzlare – třeskoprskum drsnum; aberle baberle – brejle dedule; legardum lumoren – fluidum vaterix ; solaris radialum – lunos luminosa; forest kutare – paprikos agronomos; etnos sičiliane – vesuvio napoletane; spagety boloňézi – lazáně kremózi; hajdulus dajdulus – nohavicus fuseklus; saxanum koštětare – abrakadabra tfuj; dexempo šunkoplex – rebekeplex vederex.

7. den
Tento den začal neobvyklým způsobem, protože se nešlo do plavek, nýbrž do pláštěnek. Po snídani nám šikovná Štěpánka zorganizovala hru „Městečko Palermo“ po dokončení hry se zjistilo, že devíti makakům je špatně. Zbylí makaci šli hrát brambory, bohužel ne s míčem, ale se škrabkou. Jelikož stále pršelo, tak se na lov vydali vlkodlaci v tomhle případě spíše krysař, který hru vyhrál. Následoval výborný oběd, kterým byla svíčková. Po poledním klidu se šlo na hru, kde bylo úkolem vyluštit obrázky na stromech. Ve hře zvítězila i po pár chybičkách posádka č. 1. Každý makak přivítal večeři v podobě bramborové kaše a uzeného. Večer byl povyšovací oheň, při kterém byli povýšeni Adrian, Patrik, Tonda, Hanka, Eliška na hodnost plavčík. Odbila 10. hodina a kapitanát nám předal tábor.
Za 4. posádku „DIPEZOJAPA“ Petr a Jana

8. den
Makačák začal dlouhým vyspáváním makaků s úsměvem na rtech, že nemusí do vody. Ke snídani byly cornfleaky s mlíkem, až na pár vyjímek u poblijonů. Poté byla Prťkou odchycena malá ještěrka, kterou si všichni se zájmem prohlíželi a taky Mlyekem ulovených pár ryb, které Damek před zrakem makaků porcoval. Mezitím jsme si dali svačinu ve formě jogurtu s marmeládou a křupkami. Po proleženém odpoledni nastal čas na rizoto, které nám pracně připravila Štěpánka s Vaškem. Po obědě se stav lenošení moc nezměnil a oblíbenou hrou se ten den stala hra s názvem „V hlavní roli“. Někdo tuto hru hrál a někteří si jen dělali srandu z nepovedených ilustrací. Pak si pár lidí nazdobilo trička či ponožky a nastal čas na hotdogy, na které byli všichni natěšení. Pak se v 10:00 předala zpět vláda vedoucím a šlo se po pár písničkách spát.
Za Lidožravé bazilišky Hanka

9. den
Vzhledem k celodennímu setrvalému dešti byl budíček pozdní a bez plavek. Chléb s marmeládou (tedy snídani) jsme snědli v úkritu pod plachtou. Následovala velká hra se šiframi, sestávající z pěti stanovišť. Vzhledem k tomu, že šifru u Dity žádná posádka nevyřešila, byla řešena též po obědě. K tomu nám Admirál připravil skvělou bramborovou polévku. Odpoledne jsme sbalili batohy a vyrazili do Krumlova, přesněji řečeno do plaveckého bazénu. Následovala více či méně důkladná očista ve sprše a obvyklá bazénová relaxace v podobě skoků do vody, házení míčem (v případě Mlyeka tež makaky) a chloru v očích. Zábava byla na chvíly přerušena kvůli hře: lovení kamenů z vody. Z plavečáku jsme zamířili zpět na Zubří s krátkou zastávkou v TESCu. Následně se hráli dvě hry vlkodlaků a snědli knedlíky s cukrem, jogurtem a marmeládovým kompotem. Večer následoval v běžném písňovém duchu až do Hajduli.
Za Hranaté kotlíky Vašek (s pomocí Kamči a Toníka)

10. den
Po třech dnech se ozvalo:“Budíček, do plavek!“ Všichni se s očividným nadšením vrhli do vody. Po snídani, která se zkládala nečekaně z chleba a nutelly. Pak jsme hráli hru na 2 tými s citátem z Harryho Pottera. Když jsme se vrátili do tábora, tak se pár lidí šlo vykoupat Nakonec jsme vyrazili do Krumlova Došli jsme na náměstí a tam si dali rozchod. Každá posádka dostala kromě kvízu taky z Harryho Pottera úkol z jednoho z daných obchodů přinést pavoučí nožičky (Armyshopu) v podobě sirek. To se však dozvěděl jen ten, co nožičky přinesl. Někdo si z Armyshopu nepřinesl jen pavoučí nožičky! Prtka a Honza nakoupili i maskáčové bundy. Dita nezapomněla ani na Toníkovu maskáčovou kšiltovku a svoje nečekaně maskáčové kalhoty. Někdo si koupil zmrzlinu, ledovou tříšť nebo třeba i propisku. Když jsme se opět sešli mezi restauracemi, bankami a cukrárnami u kašny, vyrazili jsme do Spolí. Tam už čekali lodě… Nakonec jsme se vykoupali, kapitanát se poradil a už jsme za sebou měli první jez. Jezů nás čekala spousta. Když jsme se vrátili do tábora byla večeře. Po večeři oheň a písničky Po první písničce, deník, vyhlášení her a skoro konec dne. Kolem půl jedenácté Vaška B., Honzu, Kami, Štěpku F. a Prťku „unesli“ a my jsme je přes vyluštění polského kříže „hledali„ u posedu přitom si nás pár cizích vedoucích spletlo s raky. (schodili nám do cesty strom) Ti totiž měli taky bojovku Po vrácení do tábora jsme šli spát a byl konečně ten konec dne.
Za „Schlaue Hüttchen-spár“ Lenka

2 citáty k vyluštění z dopolední hry:
„Nelituj mrtvé, Harry. Lituj živé a především ty, co žijí bez lásky.“ (VII – Relikvie smrti)
„Nezájem a zanedbávání často napáchají víc škody než otevřená nenávist.“ (V – Fénixův řád)

11. den
Po ranním budíčku se všichni s úsměvem vrhli do vody. K snídani byly chleby s marmeládou. První hra tohoto dne byla nesla název „Přístavy“, ve které bylo za úkol nasbírat co nejvíce peněz, zatímco nás honili piráti v podobě Zajdy, Mlyeka, Venci a Tadeáše. Makaci kromě pár výjimek šli stavět hráz s mohylou. Vydatnou česnečku nám k obědu připravili Tomáš s Majkou a maso do ní odtrhali Petr s Věrkou. Druhá hra tohoto dne bylo vytváření lektvaru v časovém limitu 45 minut. Někdo pojal tuto hru jako ohřání čaje z rána, někdo zase jako uvaření čaje z přírodních surovin, jiní zase zavítali k rakům a dvě posádky uvařili čokoládový lektvar ze zbytků sušenek, lentilek apod. Třetí a zároveň poslední hrou byla SMS. Úkolem bylo napsat zprávu za nejvíce bodů svému kapitánovi. Po složité hře se všem makakům zvedla nálada díky výborným těstovinám se sýrovou omáčkou. Zaznělo pár písniček, zatancoval se taneček na Hlídače krav a šlo se spát.
PS: Hrála se ještě hra, ve které se psali básničky brkem a inkoustem.
Za posádku DIPEZOJAPA Petr a Patrik

např.:
Byl jeden kouzelník z Žabovřesk
a ten chtěl uslyšet Velký Třesk.
Řekli mu „Nemějte obavy“,
majzli ho motykou do hlavy,
chudáka dobráka z Žabovřesk.

Byl jeden čaroděj z Panamy
a ten rád špásoval s pannami.
Nejdřív skládal komplimenty,
potom platil alimenty,
ten starý donchuán z Panamy.

Byl jeden kouzelník z Egeru,
a ten měl za ženu megeru.
Když nechtěl jíst polívku,
zavřela ho do chlívku,
starého bulíka z Egeru.

Byl jeden čaroděj z Nebrasky
a ten rád nosíval podvazky.
Když jednou vyšel ven bez trička,
zjistili, že je to babička
a žádný čaroděj z Nebrasky.

12. den
Tento den jsme po budíčku nešli do vody, pršelo. K snídani jsme si dali chleba s nutelou nebo cornfleaky s mlékem. Po snídani jsme si šli balit věci a erár. Ještě než jsme se vydali na etapu jsme měli ke svačině Miňonky a Tatranku a pak jsme opustili Zubří louku. Když jsme sjeli jez Zlatou korunu, pod ním jsme si dali oběd rohlíky s Májkou. Těsně před odjezdem z kempu, kde jsme měli oběd, přijel Mlyeko, Tomáš a návštěva (Šárka, Sára a Dominik). Cestou jsme ještě potkali Raky a zachvíli jsme dopluli na naše poslední tábořiště Dívčí kámen. Šli jsme se převlíct do suchého, postavili jsme tábor a k večeři nám uvařili Majka s Tomášem výborné kuře s chlebem a okurkovým salátem. U ohně se říkaly výsledky her, losoval se nový mrakomor, zazpívali jsme pár písniček a všichni šli s klidem spát do nečekaně neklidné noci, kdy byla bouřka, pršelo, foukal vítr a dokonce spadla plachta.
Za Fénixovo společenstvo Věrka

13. den
Po zvolání „budíček“ se všichni nováčci vyhrnuli ze stanů s doměním, že se jde do teplých sprch. Po spatření ledové Křemže jim ale spadla čelist. Po „vysprchování“ byla na řadě snídaně. Chléb s povidly. Poté jsme se s chutí vrhli na první hru zvanou Člověče, nezlob se. Museli jsme po posádkách házet kostkou a běhat do kola jak šílený. Šťastlivcům padaly 1 a nešťastníci museli běhat třeba i 6x. Pak nastal čas na oblíbené a ve vedru užitečné „Slepé majáky“, neboli „polej svého lodivoda“. Zbytek vody jsme na sebe s chutí vylili a šlo se koupat do Vltavy. Po převléknutí z plavek jsme šli na Famfrpál, neboli běhání s pádlem. Byli jsme rozděleni na 2 týmy po 7 a snažili se hodit míč do protihráčovi branky – obruče. Mezitím se chytač snažil najít v trávě Zlatonku, kterým se opětovně stávala Věrka, která se chytačem velmi osvědčila. Po praštění Lady do zubů, píchnutí vosou a vyražení dechu Toníka jsme se odebrali na pórkovou polévku. Po poledním klidu, kdy se všichni snažili dodělat si zkoušky, nastal čas na velkou závěrečnou hru. Běhali jsme lesem, coby labirintem, a cestou jsme potkávali různé překážky. Těmi bylo například přenášení škvorejšů nebo podlízání pavučiny. S naší radostí jsme se nevyhnuli ani kouzlům III. kategorie. Cestou pár lidí (makaků) přišlo o zrak nebo ruku, ale do tábora dorazili všichni celí. Pak ale nastalo to, čeho se všichni obávali. Déšť. Velmi vydatný déšť. Všichni jsme se nahrnuli pod plachtu a pozorovali padající kapky. Pak nastal čas na večeři, ke které bylo maso na česneku s knedlíkem, na které si všichni pochutnali. Pak jsme připravili sezení pod plachtou, kde jsme si zazpívali pár písniček a pomocí klíčů nalezených v labyrintu otevřeli i truhlici s pohárem pro vítěznou posádku a bonbóny. Pak jsme se odebrali do stanů, kde jsme ale moc dlouho nepobyli, protože jsme museli na bojovku na hrad. Krom Toníka s Matějem, kteří nešli probudit jsme všicí přežili setkání s Voldemortem a s plnou náručí Honzy, Prťky a Věrky lightsticků šli znovu do stanů spát. Bohužel ale nikdo netušil, jaká bouře v noci nastane. To ale až příště.
Za Lidožravé bazilišky Hanka

5 kouzel a jejich protikouzel 3. úrovně:
tělos brutus huntalis – leháris hospitále horizontále; hamus papus osladus – dentus vrtare plombare; akva svišťáre vertikale – gumus protektus personalix; fexopuro noblety hemenex – verzatilo pamflety velorex; gambrinus fujus břečkulus – svijanus perfektus pivex.

14. den
Noci se zachtělo poněkud nás zchladit, pročež celé ráno, dopoledne i přes poledne lilo jako z konve. Budíček byl pozdní a snídani mazal kapitanát. Shluknuvše se pod plachtou jsme pojedli a následně začali hru, v níž se prokázala naše jazyková (ne)schopnost. Naše hádání o „kariotce“ (= kariMATCE – pozn. Dity) a „záhájáka“ (= záLESáka) přerušilo krátké, zato však vydatné krupobití s kroupami velikosti, nezdráhám se napsat, fazolí. V následné ztišení jsme se raději odklidili do bufetu, kde následovalo (bodované) hmatání nohama a (nebodovaní) vlkodlaci. Následoval oběd – kuře na paprice s rýží. Po umytí nádobí pokračovalo hraní v bufetu klasickou filmovou pantomimou, nejprve pod vedením Štěpi, následně anarchií. Následoval 6-stanovištní test našich znalostí z hodin v kempu Vltava + test jasnovidectví u Lenky. Mezitím déšť ustal, ba i Slunce vysvitlo a brzy zůstala jen zvednutá hladina Vltavy a Křemže. V táboře se začaly konečně a houfně dokončovat zameškané zkoušky a bocmani začali připravovat slavnostní oheň a tabu. Naše bocmanka Štěpka zatím s asistencí Honzy připravila louče. Slavnostní vyhlášení výsledků o pohár kouzelníků přineslo nečekané drama. 4. posádka poskočila na 4. místo, jelikož posádky 1 a 2 skončily na společném 3. místě. Vítězství 5. posádky nad 3. pak bylo o nejtěsnější rozdíl jednoho bodu.
Poté jsme v kouzelnickém odění rozdělili fazole – letošní měnu a přišel jarmark. Největší zájem byl o „stánky“ Lenky a Zajdy – sladkosti a slané mlsy. Rovněž ozdůbky u Štěpy a upomínkové předměty u Kačíka a Venci brzy zmizely a přišel slavnostní oheň. Nejprve Admirálova řeč, jedna dvě písničky a přišlo povyšování. Je hodno zaznamenání, že a) hned 3 makaci (Tonda, Adrian a Hanka) zvládli hned dvě hodnosti za jeden tábor a b) posádka č. 3 povýšila v tento den všechny své členy, z toho Štěpu do hodnosti kormidelníka. Během gratulací bohužel Adrian a Tonda šlápli do tabu a šli do vody. Přišlo pár písniček, byl odhalen tajný přítel a moje maličkost jakožto mrakomor a poté bylo poslední Hajduli tohoto tábora.
Za Hranaté kotlíky Vašek
(Vašku, díky za tento skvělý zápis! Dita)

15. den – 12.8.2017 – návrat domů
Po budíčku, kdy jsme šli do „teplých sprch“ neboli k minyvodopádu Křemže, kde byla voda tak teplá až nám všem mrzli nohy. Po budíčku byla jako vždycky snídaně. Nečekaně byl chleba s marmeládou nebo povidly. Po snídani jsme si šli zabalit věci. Hned poté následovalo i balení eráru. Pak se naložily všechny věci do Nisana a šli jsme k autobusu. Po cestě jsme si zaspívali pár písniček.
Za Schlaue Hüttchen-spár Lada

Co znamená HP 2017? např. Hobok a Pádlo

Hrozné Podmínky (posádka č. 2)
Hnusný Počasí (2)
Hlasité Písničky (2)
Hobokus Padlare (3)
Hodně Práce (5)
Hodně Pádlování (5)
Hrozně Prší (5)
Hokus Pokus (4)
Hledání Pokladu (5)
Hraví Pošuci (3)
Hodná Posádka (5)
Hlasitá Pádla (3)
Horké Párky (2)
Hermiona Pláče (4)
Honza Prdí (4)

ANKETA makaků:
– nejlepší makak: Štěpka F. ///////, Kamí ////, Janča //, Lenka /, Honza /, Matěj
– nejlepší kapitán: Mlyeko //////, Vašek ////, Zajda ////, Dita /
– nejlepší den: makačák ///////////// , DPH /
– nejlepší etapa: krumlovská ////////////, na Dívčák /////, první /
– nejlepší tábořiště: Dívčák /////////, Zubří ///////
– nejlepší jídlo: bramborová kaše s řízkem /////////////////////
– nejlepší pomazánka: česneková ////////////
– nejlepší hra: souboj s drakem //////////, básničková /////, bojovka /, ždímaná /
– nejlepší básnička: Panamy //////, čaroděj z Osla ///, čaroděj z netřesk /
– nejlepší písnička: Jasná zpráva ////, Marie ///, Tereza //, Petěrburg /, Hlídač krav /, Little Big Horn /, Kláda
– nejlepší hláška: Čau Zajdoooo ///////, Chleba!!! /////

Lodní deník pečlivě a včetně všech stylistických i gramatických chyb přepsala Dita.