Vypouštění Teplé a Střely


Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs6/sucha_nohacz/home/www/wp-content/mu-plugins/functions.php on line 47

Datum / čas začátku
Date(s) - 15.09.2023 - 17.09.2023
Celý den

Místo konání
Povodí Vltavy

kategorie


Ahoj vodáci!

O třetím zářijovém víkendu nás čeká také originální a nezapomenutelný vodácký zážitek v podobě splouvání hned dvou řek, při vypouštění přehrad.

V sobotu 16.9.2023 si vypůjčíme lodě pod vodní hrází Březová u Karlových Varů a čeká nás splutí při vypouštění zmíněné přehrady řeky Teplé. Za zvýšeného stavu nás tak bude čekat krátká ale zato velmi intenzivní první část řeky mezi rozbořenými jezy, vesničkami a lesy. Poté se pozvolna dostaneme až na kolonádu Karlových Varů, kde se naprosto změní náš pohled na Karlovarskou kolonádu. Lodě vrátíme po soutoku s řekou Ohří. V případě vypůjčení nafukovaček je dokonce možné řeku “otočit za den” dvakrát.

V neděli 17.9.2023 nás pak bude čekat nefalšovaná romantika v podobě splutí řeky Střely. Úzká, lehce divoká a meandrovitá řeka linoucí se zavřeným údolím nenechá nikoho na pochybách, že se jedná opravdu o nefalšovaný vodácký zážitek! Opět za pomoci vypouštění přehrady Žlutice, kde u mostu v Čichořicích si vyzvedneme nezbytné a plujeme přes Rabštejn nad Střelou (oběd) až k mostu u Mladotic.

Base camp víkendu si uděláme v kempu Březový háj (www.brezovyhaj.cz) kde se sejdeme v pátek odpoledne, v sobotu Teplá, v neděli ráno se společně přesuneme na Střelu.

Na oba dny jsou na řekách plánované závody Českého poháru vodáků, řídit se tak budeme pokyny organizátorů. Více informací o pořádání a organizování splutí na stránkách Dronte – > https://www.dronte.cz/cs/vodacke-akce

Krom vodáckého vybavení doporučuji si přibalit i lehký neoprén a čaj do termosky (z dřívějších let se ne vždy počasí vyvedlo :-) ).

Akce je opět určena pro vodáky a vodačky, co již mají nějaké zkušenosti na vodě.

Očekávaná cena půjčení vybavení a ubytování opět cca 1200kč.

Podrobnější informace u Kubeše.

Ahóóóóój!


Hlavní vedoucí této události

Kuba Šoustek, e-mail: kuba.soustek@seznam.cz , tel: 775620693


Volná místa

Volných míst 23 z 25.

Rezervace

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.