Skialpový přechod Hrubého Jeseníku

Datum / čas začátku
Date(s) - 19.01.2024 - 21.01.2024
Celý den

kategorie


Ahoj kamarádi, turisti a skialpinisti!

Letos v zimě se na čím dál více oblíbených skialpech vydáme na přechod Hrubého Jeseníku a to v trase Ramzová – Šerák – Červenohorské sedlo – Švýcárna – Praděd – Rýmařov.

Celý víkend bude pojat dobrodružně, nicméně s ubytováním po chatách, tedy co se vybavení týče, půjdeme tzv. “na lehko”. Ubytování budeme na Turistické chatě na Šeráku (https://chatanaseraku.cz/) a druhý den v Turistické chatě Švýcárna (https://www.resortpraded.cz/turisticka_chata_svycarna/).

S sebou bude zapotřebí drobné svačiny, vlastního odpovídajícího oblečení. “Svatou trojici” doporučujeme (sonda, lopata a pípák), pakliže totiž budou správné podmínky, ukážeme si základní pravidla pro pohyb v lavinovém terénu a řekneme si mnohé důležité informace. Trasa však bude vedena po turistických cestách, kde žádné lavinové nebezpečí nehrozí. Celková trasa je od nádraží k nádraží je 47km (6 – 15 – 26) s jak výstupy tak sjezdy, hlavně závěrečným více jak 10km sjezdem.

Dopravu volíme z Prahy vlakem, s přestupem v Zábřehu na Moravě. Detailní časový harmonogram bude doplněn, aktuálně není znám zimní jízdní řád. Cesta zpět je volena vlakem také, z Rýmařova do Prahy.

Cena v tuto chvíli není známá (není znám zimní jízdní řád, nejsou ceníky zimní sezóny na chatách). Očekávaná cena za ubytování a cestu je cca 2.000kč/osoba.

Další informace případně u Kubeše


Hlavní vedoucí této události

Kuba Šoustek, e-mail: kuba.soustek@seznam.cz , tel: 775620693


Volná místa

Volných míst 4 z 10.

Rezervace

Vstupenky/lístky

Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat pro vytvoření rezervace.